« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Fenerbahçe Ülker ligi süpürecek"

F.Bahçe Ülker’in Banvit’ten transfer ettiği milli oyuncu Barış Ermiş, Sarı-lacivertli kulübün aylık yayımlanan dergisine açıklamalarda bulundu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Barış’ın röportajından öne çıkan ifadeler şöyle:

Bu sene Fenerbahçe Ülker çok ciddi transfer hamleleri ile başladı. Mike Batiste ve Romain Sato gibi kariyeri başarılarla dolu isimler kadroya dahil edildi. Benim oynadığım oyun kurucu bölgesine de muhtemelen çok ciddi bir isim gelecek.

Takımın hedefleri de bu doğrultuda Final Four oynayıp yerel ligleri süpürmek olacak. Ben de oyun kurucu bölgesi özelinde takımdaki açıkları kapatmaya yardımda bulunmayı amaçlıyorum.

Avrupa’nın en kaliteli oyuncularıyla birlikte oynamak, kazanımlarımı ilerletmek, çok büyük başarılarda pay sahibi olmak istiyorum. Büyük hedeflerin ve takım içi rekabetin fazla oluşu dışarıdan zor gibi gözükse de böyle büyük bir organizasyonun parçası olmaktan her oyuncu mutluluk duyar.

Normalde hiç NBA seyretmeyen biriyim ama onun (Manu Ginobili) maçını gördüğüm zaman kaçırmıyorum. Oynadığı basketbol beni çok etkiliyor. Özelliklede slalomlar yaparak adam geçmesi. Antrenmanda kukaları dizip, çembere gitme rahatlığında bunu yapması hoşuma gidiyor.

Çok yetenekli oyun kurucularımız var esasen. Genç oyunculardan Şafak Edge ile birlikte Banvit’te oynadık mesela. Tofaş’lı Kenan Sipahi ile karşılıklı oynadık, o da çok yetenekli bir oyuncu.

Belirleyici noktalardan biri bence basketbolun gün geçtikçe değişmesi. Günümüz oyun kurucuları 2 metreyi bile bulabiliyor artık.

Yetenekten çok kuvvet, atletizm gibi öğelere kalıyor iş. Bu mücadeleye girebilmeniz lazım bir oyun kurucu adayı olarak. Genç oyun kurucu adayları için önce bol bol süre almak ardından bu kriterleri yerine getirmek bence çok önemli.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz