Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerbahçe Ülker James Wayt'a yöneldi

Beko Basketbol Ligi şampiyonu Fenerbahçe Ülker, Ersan İlyasova'nın Barcelona takımını tercih etmesi üzerine, Amerikalı oyuncu James Wayt'ı Türkiye'ye davet etti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Opel Türkiye Kupası A grubu eleme müsabakaları için Yozgat'ta bulunan Fenerbahçe Ülker takımının antrenörü Bogdan Tanjeviç, Ersan İlyasova'yı çok istemelerine karşılık, bu sporcunun İspanya'nın Barcelona takımını tercih ettiğini belirtti.

Tanjeviç, “Biz de bir Amerikalı ile temasa geçtik. James Wayt da kaliteli bir oyuncu, bu oyuncudan beklentimiz çok, bize çok şey verecek” dedi.

Geçen sezon Euro Lig'de iyi bir derece yapamadıklarını ifade eden Tanjeviç, bu sezon daha iyi bir derece yapmak için çalıştıklarını vurguladı. Bu sezon geçen seneki kadroya benzer bir kadro oluşturdukları anlatan Tanjeviç, Serhat Çetin, Gasper Vidmar, Emir Preldzic'i transfer ettiklerini, Willie Solomon ile yeniden sözleşme imzaladıklarını vurguladı.

Fenerbahçe Ülker Antrenörü Bogdan Tanjeviç, şöyle konuştu:
"Bu sene, geçen seneki kadromuzu koruduk. Kadroya sadece iki tane Sloven genç oyuncu ilave ettik, bir tane Amerikalı bekliyoruz. Ersan İlyasova çok iyi bir oyuncu, ama o Barcelona'yı seçti. Biz en iyi transferi düşünüyorduk, o yüzden James Wayt'ı alacağız. İyi kaliteli bir oyuncu. Bu oyuncudan beklentimiz çok, bize çok şey verecek. James Wayt, bu akşam ya da yarın İstanbul'a gelecek, bu sezon bizim kadromuzda olacak.
Auro Lig için şu anda bir şey söylemek çok zor, ama her şeyi yapacağız, geçen seneye göre daha iyi derece bulmaya çalışacağız. Auro Lig'de iyi bir derece yapabilmek için çok iyi çalışacağız, tüm hazırlıklarımı bu lige göre yapıyoruz."

Bunları da Beğenebilirsiniz