Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerbahçe, TFF'ye savaş açtı

Fenerbahçe Kulübü, başkan Aziz Yıldırım ve asbaşkan Şekip Mosturoğlu'nun PFDK'ye sevkedilmelerinin ardından Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) aleyhine zehir zemberek bir bildiri yayınladı. Bildiride, şok bir iddiada bulunan sarı lacivertliler, TFF'nin A Milli Takım futbolcularına maç başına tam 200'er bin Euro (670 bin TL) galibiyet primi vaadettiğini öne sürüp, "Bu paranın hesabını sizden soracağız" dediler.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İşte Fenerbahçe'nin resmi sitesinden yaptığı o açıklama;

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan 2 Ekim 2015 tarihinde, saat 18.30’da alınan faks ile Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım ve yöneticimiz Sayın Şekip Mosturoğlu’nun PFDK’ya sevk edildikleri kulübümüze bildirilerek, kendilerinden 48 saat içinde savunmalarını yazılı olarak PFDK’ya vermeleri istenmiştir.

TFF’nin geçtiğimiz iki haftalık süreçte yaşananları yeterince anlayıp kavrayamadığı görülmektedir. TFF’ye, TFF yargı kurullarının, kulüpten kulübe, kişiden kişiye değişen kararlar aldığı, bu tip kararların TFF bağlıları olan hakemler tarafından özel olarak “manalandırıldığını”, bunun sonucunda da müsabaka sonucuna tesir eden hakem hatalarına tesadüf edildiğini önce yazılı, sonra basın toplantısı yapmak suretiyle bildirmiştik.

Fenerbahçe, TFFye savaş açtı
"UYARIMIZ SONRASINDA GENÇ HAKEMLERE ŞANS VERİLDİ"
Uyarılarımızın ardından TFF tarafından Süper Ligin 7.hafta hakem atamalarında genç ve yeni hakemlerin tercih edildiğini gördüğümüzde TFF’nin kendisine yapılan uyarılarımızı dikkate alarak hatasını kabul ettiğini düşünerek umutlandık. Ardından TFF tarafından kamuoyuna yapılan ve içeriğinde kulübümüze teşekkür edilen yazılı açıklama umudumuzu bir kat daha arttırdı. Fakat bu açıklamadan saatler sonra, resmi mesai saatinin bitmesinin ardından, yaklaşık iki gün önce yapılmış ve içeriğinde hiç kimseye yönelik hakaret ihtiva etmeyen, hakemlik kurumuna yönelik genel değerlendirmelerin yapıldığı, düşüncelerin paylaşıldığı basın toplantısı sebebi ile Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım ve yöneticimiz Sayın Şekip Mosturoğlu’nun PFDK’ya sevk edilmiş olduğunu görerek TFF için umutlanmamızın yersiz ve gereksiz olduğunu bir kez daha anladık.

Fenerbahçe, TFFye savaş açtı
"TFF'NİN, DEMOKRATİK DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜNE TAHAMMÜLÜ YOK"
Oysaki yapılan basın toplantısında hakemlik camiasına yönelik; makul, seviyeli, önemli ve değerli tespit ve değerlendirmelerin dillendirildiği kamuoyu tarafından kabul görmüştür. Hal böyle iken basın toplantısına katılan Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım ve Yöneticimiz Sayın Şekip Mosturoğlu’nun TFF tarafından PFDK’ya sevk edilmeleri TFF’nin demokratik düşünce ve ifade özgürlüğüne asla tahammülü olmadığını göstermektedir.

"MANALANDIRMA DÜŞÜNCESİ SÜRÜYOR"
Keza farklı kulüp başkan, yönetici ve teknik adamların TFF’ye yönelik hakaret içeren ağır açıklamaları neticesinde PFDK’ya sevk edilmedikleri, buna karşın demokratik sınırlar içinde düşüncelerini ifade eden, önce Genel Sekreterimiz ve Basın Sözcümüz Sayın Mahmut Uslu’nun, ardından Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım ve yöneticimiz Sayın Şekip Mosturoğlu’nun ifade edilen düşünceden bağımsız olarak istikrarlı bir şekilde PFDK’ya sevk edildiği gerçeğinin de değişmediği göz önünde bulundurulduğunda, TFF yargı kurullarının; bu hafta ve sonrası içinde TFF bağlılarını “manalandırma” düşüncesini sürdürdükleri anlaşılmaktadır.

Fenerbahçe, TFFye savaş açtı İŞTE YILDIRIM VE MOSTUROĞLU'NUN PFDK'YE SEVK EDİLMESİNE YOL AÇAN AÇIKLAMALAR

"SERKAN ÇINAR'DAN HATA YAPMAMASINI BEKLİYORUZ"
Nitekim, dün oynanan Trabzonspor – Konyaspor maçının “Tecrübeli” hakemi Süleyman Abay, müsabaka sonucuna tesir edecek hatalar yapmıştır. Yarın oynayacağımız Akhisarspor maçına atanan bir diğer “Tecrübeli” hakem Serkan Çınar’ın da aynı şekilde “Hata” yapmaması, beklentimizdir.

Fenerbahçe, TFFye savaş açtı
"TFF, MİLLİ TAKIM FUTBOLCULARINA MAÇ BAŞINA 200 BİN EURO PRİM VAADETTİ"
TFF Yönetimi’ne bildiririz ki TFF’nin yegane faaliyeti Avrupa Futbol Şampiyonası Finalleri’ne katılmayı her ne pahasına olursa olsun sağlamak için her bir futbolcu için maç başına 200.000 Euro prim vermek ve bu paraya kaynak yaratmak için disiplin para cezalarından medet ummak değildir. TFF’nin her türlü uygulaması TFF Genel Kurulu’nun denetim ve gözetiminde olup, TFF Genel Kurulu’nu oluşturan kulüplerin TFF’den hesap sorma hak ve yetkisi vardır. TFF Genel Kurulu’nu oluşturan üyeleri bulunan kulübümüz de bu günden itibaren her vesile ile TFF’den uygulamaları ile alakalı olarak hesap sorma hak ve yetkisini kullanacaktır.

"HİÇBİR ŞEKİLDE SAVUNMA YAPMAYACAĞIZ"
TFF yargı kurullarının; bugüne kadar mensuplarımıza karşı savunma haklarının kullanılmasını değersiz gördüğü gerçeği ile gerek Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım gerekse yönetcimiz Sayın Şekip Mosturoğlu PFDK’ya böyle saçma bir sevk gerekçesiyle herhangi bir savunma yapmayacaktır. Bu vesile ile TFF Başkanı Sayın Yıldırım Demirören’e geçtiğimiz hafta içinde PFDK’da meydana gelen görev değişikliğini ve bunun gerekçesini açıklamasını hala kendisinden beklediğimizi bir kez daha bildirmekte yarar görüyoruz.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler