Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerbahçe temkinli ama kendinden emin

Geçen sezon Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'ni şampiyon tamamlayan, FIBA Avrupa Ligi'nde final oynayan Fenerbahçe'nin başantrenörü Roberto Iniguez, doğru ve programlı çalışmaları halinde herkesin beklediği başarıları yakalayacaklarını bildirdi.

AA
SON GÜNCELLEME

Iniguez yaptığı açıklamada, İstanbul'daki çalışmaların ardından Topuk Yaylası'nda yaptıkları 5 günlük kampın kendileri için çok önemli olduğunu söyledi. Bolu'da aralarına yeni katılan oyuncularla takım olmayı hedeflediklerini kaydeden Iniguez, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bunu da başardığımızı düşünüyorum. Bergama'daki turnuva ile çalışmalarımızın ikinci dönemini başlattık. Çok farklı bir dönem geçireceğiz, hazırlık maçlarında kendimizi göreceğiz. İlk maçımızda Beşiktaş karşısında genç oyuncularımızı da rotasyona soktuk, bu bizim için önemliydi. Adım adım ileri gitmemiz lazım. Bir çok ekip gibi ufak bir sorunumuz var, WNBA'deki ABD'li oyuncularımızın geç dönecek olmaları. Onlar geldiğinda uyum sürecini tekrarlayacağız."

Ufak tefek detaylar
Iniguez, dün oynadıkları Beşiktaş maçında çalıştıklarını sahaya yansıtabildikleri için çok mutlu olduğunu belirterek, "Halletmemiz gereken ufak tefek detaylar var. Bundan sonraki süreçte bunları çözeceğiz" dedi. Gelecek için konuşmanın çok erken olduğunu kaydeden Iniguez, şöyle devam etti: "Herkes bu sezon için bizden çok şeyler bekliyor, bunun farkındayız ama bizim düşünmemiz gereken gelecek değil. Belki bu akşamı, belki yarını düşünmemiz gerekiyor. Geleceği erkenden düşünmenin zaman kaybı olduğu fikrindeyim. Çok iyi bir takımımız var, başarılı geçen sezonun ardından önemli isimleri kadromuz kattık. Doğru ve programlı çalışırsak, herkesin beklediği başarıları gerçekleştirebilriz."Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler