« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerbahçe tek transferden de vazgeçiyor

Eskiden adı ‘transfer şampiyonu’na çıkan Fenerbahçe, sezonu sadece tek transferle kapatabilir. Takımın 6 maçlık galibiyet serisi ve liderlik, yönetimi, devre arasında almayı planladığı bir tek forvet transferinden de vazgeçirme noktasına geterdi.

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

FENERBAHÇE SEZONU SADECE DIEGO TRANSFERİYLE KAPATABİLİR

LİDER Fenerbahçe’nin son haftalarda oynadığı iyi futbol ve oyuncuların yüksek performansı yönetimin planladığı tek transferden de vazgeçme olasılığını güçlendirdi. Aradıkları kalitede bir oyuncuyu bulamayan sarı lacivertli yönetimde ara transfer döneminin bitimine günler kala oyuncu almama fikri ağırlık kazandı. Takımın ahengini de bir transferle bozmak istemeyen yönetim, son dakikada yeni bir fırsat çıkmazsa mevcut kadroyla lige devam edecek. Bugüne kadar alınmak istenen oyuncuların yüksek bonservis bedelleriyle başka kulüplere gitmesi nedeniyle zorlanan Fenerbahçe yönetimin elini, ligde üst üste gelen 6 galibiyet rahatlattı.

ŞİLİ’Lİ MORENO’NUN ADI GEÇİYOR
Fenerbahçe’nin transfer için temasta olduğu Brezilyalı Damiao, teklifi redderken, Alan Douglas ve Kramari ise başka kulüplere transfer olmuştu. Bir diğer aday ise Brezilya’da Cruzerio ile şampiyonluk yaşayan ve 15 gol atan Şili’li Moreno. Ancak bu futbolcunun da transferi zor görünüyor. Kanaya devre arasında kimseyi almazsa 2014-15 sezonunu sadece Diego transferiyle kapatmış olacak ki bu da kulübün tarihinde nadir görülen bir durum olacak. Yönetimi 13 futbolcunun sözleşmesinin biteceği sezon sonunda ise genç oyuncularla takviye yaparak takımı bir sonraki sezona gençleştirerek girmeyi planlıyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler