Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerbahçe taraftarları Nyon'da dev mitinge hazırlanıyor

UEFA tarafından Disiplin Kurulu'na sevk edilen Fenerbahçe kulüp olarak resmi savunmasını vermeye hazırlanırken sarı lacivertli taraftarlar da UEFA'nın merkezinin bulunduğu Nyon'da büyük bir miting yapmayı planlıyor.

hurriytet.com.tr
SON GÜNCELLEME

Türkiye'deki ve Avrupa'daki Fenerbahçe taraftar dernekleri miting için hazırlıklara başlarken çok büyük bir sarı lacivertli kitlenin kulübün savunmasını vermeden önce UEFA merkezinde gövde gösterisi yapması bekleniyor.

UEFA'DAN TÜRK FUTBOLU İÇİN OLUMLU SİNYALLER

Sarı lacivertli taraftarlar büyük bir kitle toplamak için de şimdiden organizasyonları hızlandırdılar. Fotoğraflar ve videolarla bugünden itibaren internette miting çağrıları başlayacak. Ayrıca yine Twitter'da da etkili biçimde çalışmayı planlayan sarı lacivertli taraftar grupları miting gününe kadar trend topiclerle de herkesi mitingden haberdar etmeyi amaçlıyor.

Taraftar grubu gözetmeksizin

22 Haziran'da yapılması planlanan mitinge Avrupa'daki Fenerbahçe dernekleri ve Türkiye'de organize olacak derneklerle 'Maça gider gibi' bir hazırlık yapılacağı ve yaklaşık 40-50 bin kişilik bir katılımın olacağı belirtildi. Fenerbahçeliler'in taraftar sitesi 12numara.org'nin bugünden itibaren özellikle Türkiye'deki sarı lacivertli tarftarları organize etmek için yoğun bir çalışma içine gireceği belirtildi. Bu mitinge herhangi bir taraftar grubu gözetmeksizin tüm Fenerbahçeliler'in katılması çağrısı yapıldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz