« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerbahçe taraftarına yakıştıramadım

İkinci yarı hazırlıklarını Antalya'da sürdüren Fenerbahçe'de kaleci Volkan Demirel düzenlenen basın toplantısıyla gazetecilerin sorularını yanıtladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Fenerbahçe’nin ve milli takımın file bekçisi Volkan Demirel, Samsunspor’la yaptıkları ve golsüz berabere kaldıkları maçın ardından sarı - lacivertli taraftarların vermiş olduğu tepkiyi kendilerine yakıştırmadığını söyledi.

Antalya’da ikinci yarı hazırlıklarını sürdüren Fenerbahçe’de sabah yapılan antrenmanın ardından kaleci Volkan Demirel, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Volkan Demirel, Yeni Malatyaspor maçında enkaz denecek bir mağlubiyetin altından kalktıklarını belirterek, “ Malatya’dan sonra buraya gelmemiz olayları düzeltmemiz açısından olumlu oldu. Güzel bir çalışma ortamımız var, güzel bir kamp ortamı geçiriyoruz. Sahada oynanan futbol ve mücadele insanların kafalarında düşüncelere neden oluyor. Bu düşünceleri güzel taraflara doğru çekeceğimize eminim. İnanmayanlar olabilir, ama her geçen gün daha iyiye gittiğimizi kendi açımızdan görüyoruz. İlk maçımız Antalyaspor maçıyla başlayarak, hedeflerimize doğru ilerleyeceğiz. Aradaki puan farkının bilincindeyiz. Önümüzde iki rakip var.” şeklinde konuştu.

Fenerbahçe’de 9 senedir forma giydiğini hatırlatan Volkan Demirel, “Çocukluk dönemlerinde çok gerilerden gelerek şampiyon olduğumuzu hatırlıyorum. Takımın iyi halini de kötü halini de yaşayanlardan biriyim. Dibi de tavanı da gördüm. Umutsuzluğa kapılmaya gerek yok. Köstek olmak yerine bence destek olmak gerekiyor. Hazırlık maçında eksiklerimizi görüp, iyi tarafların üzerine gitmeye çaba göstermeye çalışıyoruz. Dün yaşananlar bizim taraftarımıza yakışmadı.” diye konuştu. Volkan, taraftarlara olan sitemini şöyle sürdürdü: “Ben Fenerbahçe’nin başarılı ve hedeflere ulaştığında sevinenleri değil, o forma sahaya çıktığında tüyleri diken diken olan taraftarları isterim. Dün gelen taraftarı tasvip etmiyorum, gereken tepkimi de koydum. Yeter ki sussunlar, arkadaşlarım sahada gerekli mücadeleyi göstersinler, bana tepki verebilirler, ben geçmişte de çok tepki aldım, ama yeter ki takımın iyi niyetine kimse gölge düşürmesin.”

“HERKESİN BU FORMA İÇİN ELİNDEN GELENİ YAPTIĞINI DÜŞÜNÜYORUM

Başarılı kaleci, takımda kimsenin kötü niyetli olmadığını ifade ederek, takımdaki herkesin Fenerbahçe forması için elinden geleni yaptığını belirterek şunları söyledi:

“Açıkçası düşündüğümü söyleyen bir insanım. İdmanlarda gösterdiğimiz performansı sahaya yansıtsaydık bu durumda olmazdık. Bazı düşüncelerinizi sahaya yansıtamıyorsunuz. Takımın içinde kimsenin kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum. Herkesin bu forma için elinden geleni yaptığını düşünüyorum. “

“İNANMAYAN ARKADAŞIMIZ ARAMIZDA VARLIK GÖSTEREMEZ”

Milli kaleci, tek düşüncelerinin önlerindeki Antalyaspor maçını kazanmak olduğunu belirterek, “4 gündür buradayız bütün herkesin yemekte odalarda konuştuğumuz bir gerçek var. İnanmayan takım içerisinde yok, inanmayan arkadaşımız aramızda varlık göstermez. Biz en iyi şekilde formayı temsil edeceğiz, bu formanın sapaya çıktığı zaman tüyleri tüyleri diken oldan taraftara ihtiyacımız var. O taraftar da diğerlerinden daha çoğunlukta. Bunu da içerideki ilk maçımızda gösterecekler. Bizim de bunu göstermeleri için Antalyaspor maçını kazanmamız lazım, ben de Antalyaspor maçını kazanacağımıza eminim“ şeklinde konuştu.

Antalya’da çalışmalarının iyi gittiğini ve olumlu görüşmeler yaptıklarını kaydeden Volkan, “Antalyaspor maçıyla beraber gelen tepkilere cevap vermemiz gerekiyor. Şu anda eylem gerekiyor, bu eylemi de Antalyaspor maçıyla başlatacağız” ifadelerini kullandı.

Bu arada başkan Aziz Yıldırım’ın katıldığı bir programda “Başarısızlıklarda futbolcunun hiç mi suçu yok?” şeklindeki çıkışıyla ilgili olarak Volkan, “En büyük suç futbolcularındır. Sonuçta ne kadar taktik verilse ne kadar yönetimin de desteği olsa sahaya çıkan 11 futbolcudur, o futbolcu grubu sahada dışarıdan hiçbir etki etkileyemez diye düşünüyorum. Bence baş sorumlusu futbolculardır takıma bu duruma getiren. Bu duruma getiren de biziz, bu durumdan çıkaracak da biziz. İyiyseniz herkes başarıdan herkes pay alır, kötüyseniz bu pastanın başındakiler payını alır. Bunlar kim olur, teknik direktör, başkan olur, futbolcular olur. Ama benim düşüncem Fenerbahçe’nin şu anki duruma gelmesinin baş sorumlusu bizleriz” değerlendirmesinde bulundu.

Dün oynanan Samsunspor maçının ardından soyunma odasına girdiğinde takım arkadaşlarına tepki gösterdiğini de dile getiren Volkan, “14-15 pozisyona girmişiz; ama bir tane gol atamadık. Girdiğiniz pozisyonları atmanız gerekiyor, Fenerbahçe’nin maçı ilk 20-25 dakikada bitirmesi lazım. Çünkü o yeteneğe güce sahibiz. Avrupa maçlarında farklı olabilir; ama Türkiye liginde Fenerbahçe takımının içeride ve dışarıda baskısıyla beraber ilk yarım saatte maçı bir şekilde koparması gerekiyor. Bazı maçlarda bunun örneğini gösterdik, yine 60 dakikadan sonra düşüş yaşandı ama bunda amaç skoru korumaktı. Konuşuyoruz, çalışıyoruz, dünkü maçta da bazı güzel şeylerin sinyalini verdik, 14 pozisyonun 3-4’ü gol olsaydı, bugün ne oldu da ‘bu hava nasıl değişti?’ Galip gelirseniz güzel şeyler konuşursunuz, kaybettiğinde de dertler konuşulur. Şu anda dertleşiyoruz, ama ilerleyen günlerde güzel şeyleri de konuşacağız.” ifadelerini kullandı.

Volkan, son olarak takımda sevgi ortamının eksik olup olmadığı yönündeki bir soruya da şu karşılığı verdi:

“Takımda sevgi ortamında bir eksiklik yok, her dönemin farklı bir havası var. O dönemki sevgi ve saygıyla bu dönemkini tartıda ölçemezsiniz, bir teraziye koyamazsınız. Ben geçmişe dönmek istemiyorum. Hedefimiz önümüzdeki planlama. Ben takımda sevgi ve saygının olduğuna inanıyorum. Sevgi saygı olmasaydı zaten bazı kopukluklar olurdu, bu kadar kötü gidişen ardından bir yerden patlak verirdi. Ama biz futbolcular olarak birbirimize kenetlendik, sarıldık, bunun neticesini de en yakın maçta alacağımızı düşünüyorum.”


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler