Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerbahçe, Tahir Kıran'ın istifa etmesini istedi

Fenerbahçe Kulübü, Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Tahir Kıran'ın açıklamalarına sert tepki gösterdi. Sarı-lacivertli kulüp, Kıran'ın trafsızlığını kaybettiğini iddia edrek, görevinden istifa etmesini istedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Fenerbahçe Kulübü tarafından yapılan açıklamada, bugün bazı haber ajansları ve internet sitelerinde yer alan Tahir Kıran'ın beyanlarıyla ilgili olarak, "Tahir Kıran'ı, kulübümüze ve başkanına yönelik seviyesiz açıklamalarından dolayı şiddetle kınıyor, açıklamaları ile tarafsızlığını kaybetmiş olduğundan kendisini Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu üyeliğinden istifaya davet ediyoruz" denildi.

Açıklamada, şu görüşlere yer verildi:

"Tahir Kıran'ın açıklamalarını esefle karşılıyor ve şiddetle kınıyoruz. Mevkii itibariyle tarafsız kalması ve davranması kendisinden beklenen ve bu şekilde kaldığını ve davrandığını açıklamasında belirten Tahir Kıran'ın 'Fenerbahçe'den bu sene de başarı beklenmez' şeklindeki yorumunu spor kamuoyunun ve tüm Fenerbahçelilerin takdirine sunuyoruz. Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi sıfatını taşıyan bir yöneticinin bir kulüp başkanı ile ilgili sarf ettiği sözleri söz konusu şahsın işgal ettiği makamın ağırlığı ile bağdaştıramıyoruz.

Benzer açıklamanın bir kulüp başkanı tarafından bir federasyon yöneticisi aleyhine yapılması halinde futbol disiplin hukukunu devreye sokan federasyon yetkililerini, bu açıklama ile ilgili de benzer şekilde futbol disiplin hukukunu uygulamaya davet ediyoruz. Açıklamanın sahibi Tahir Kıran'ı ise kulübümüze ve başkanına yönelik seviyesiz açıklamalarından dolayı şiddetle kınıyor, açıklamaları ile tarafsızlığını kaybetmiş olduğundan kendisini Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu üyeliğinden istifaya davet ediyoruz. Tahir Kıran tarafından yapılan asılsız, haksız ve gerçek dışı açıklama ile ilgili olarak başkanımız şahsen hukuki yollara müracaat edecektir. Ayrıca, Tahir Kıran'ın kulübümüz üyesi bulunması sebebi ile kulübümüz tüzüğü bu açıklamaları ile ilgili olarak Tahir Kıran hakkında işletilecektir."

Bunları da Beğenebilirsiniz