Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerbahçe-Tahir Kıran gerginliği büyüyor

Fenerbahçe Kulübü ile Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Tahir Kıran arasındaki gerginlik büyüyor. Sarı-lacivertli kulüp FIFA'ya, UEFA'ya, Futbol Federasyonu'na, Spordan Sorumlu Devlet Bakanı'na, Başbakanlığa ve Cumhuriyet Savcılığı'na Kıran'ın iddiasının soruşturulması talebiyle başvuracak.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Fenerbahçe Kulübü'nden yapılan açıklamada, bugünkü bir gazetede Fenerbahçe Kulübü Kongre Üyesi ve Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Tahir Kıran'ın "Geçen yıl teşvik primi tarifesi, Galatasaray'la berabere kalacak rakiplere 350, kazanacaklara 500 bin YTL'ydi" şeklindeki açıklamalarına dikkat çekilerek, şöyle denildi:

"Tahir Kıran'ın bu açıklamasıyla ilgili olarak FIFA'ya, UEFA'ya, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı'na, Spordan Sorumlu Devlet Bakanlığı'na, Başbakanlığa ve Cumhuriyet Savcılığı'na söz konusu iddianın soruşturulması talebi ile başvuruda bulunulacaktır."

Tahir Kıran'ın, haberdeki iddiasını yukarıdaki makamlar önünde ispata davet eden sarı-lacivertli kulüp, açıklamasında daha sonra şu görüşlere yer verdi:

"Söz konusu iddianın Tahir Kıran tarafından ispatlanması halinde Türkiye Futbol Federasyonunun profesyonel futbol takımımızı, gereken en ağır cezayı uygulayarak cezalandırmasını talep ediyoruz. Aksi takdirde söz konusu iddiasını ispatlayamaması halinde önceki açıklamalarımızda da olduğu gibi kişisel kinini, işgal ettiği mevkiinin gücü ile kulübümüze yönelten ve bu şekilde tarafsızlığını yitiren Tahir Kıran'ı istifaya davet ediyoruz.

Türkiye Futbol Federasyonunu, söz konusu üyesinin, kurumsal nitelikli bu son açıklamaları karşısında tavır almaya, harekete geçmeye davet ediyor, bu asılsız, mesnetsiz, yalan nitelikli açıklamalara karşı tavır almaması halinde Türkiye Futbol Federasyonunun da Tahir Kıran gibi kulübümüze karşı tarafgir tavır içinde kabul edeceğimizi kamuoyuna bildiriyoruz.

Fenerbahçe Kongre Üyesi Tahir Kıran'ın Fenerbahçeliliğini, kulübü hakkındaki asılsız ve yalan açıklamaları ile birlikte Fenerbahçe camiasının takdirine sunuyoruz."

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler