« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerbahçe önümüze geçti ama söz veriyorum onları geçeceğiz

14 Mayıs’taki kongrede sarı kırmızılıların yeni başkanı olmasına kesin gözüyle bakılan Aysal, “Ezeli rakibimiz Fenerbahçe ile şu anda aramızda başarı farkı var” dedi.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME
G.SARAY Kulübü’nün 14 Mayıs Cumartesi günü gerçekleştirilecek olağanüstü genel kurulu öncesi başkan adaylığını açıklayan Ünal Aysal dün sarı kırmızılı üyelerle bir araya geldi, gövde gösterisi yaptı. Seçim çalışmaları çerçevesinde kulübün Kalamış Tesisleri’nde verilen yemeğe yaklaşık bin üye katılırken, Aysal ve yönetim listesinde yer alan isimler de hazır bulundu. İddialı açıklamalarda bulunan ve üyelere seslenen Aysal, “Size vereceğim tek söz, hiçbir zaman başınızı önünüze eğmeyeceğiniz bir Galatasaray bırakmak ve iyi bir emeklilik hak etmektir” dedi. Üyelerin yaptığı toplantıya katılımının yoğun olmasından dolayı büyük memnuniyet duyduğunu dile getiren Aysal, şöyle devam etti:
“Bu tablo bana güven ve huzur verdi. Birlik beraberliğimizi dosta, düşmana, tüm Türkiye’ye göstermek ilk hedefimizdir. Hepimizin hedefi camiamızı yüceltmek. Hayatım boyunca edindiğim tüm bilgim, birikimim ve hasletlerim, G.Saray’ın hizmetinde olacak.”

Farkı kabul etmeliyiz

Bir itirafta da bulunan Aysal, ezeli rakipleri Fenerbahçe karşısında sportif açıdan geride kaldıklarını söyledi. Aysal, “Açık konuşmak gerekirse, G.Saray ile F.Bahçe arasındaki fark istemesek de açılmıştır. Türkiye’nin iki büyük ve ezeli rakibi arasında şu an başarı farkı vardır. Bunu kabul etmek zorundayız. Ancak şunun sözünü veriyorum. Bu farkı en kısa sürede kapatacağız ve F.Bahçe’nin önüne geçeceğiz” dedi.

Karanlık tablo geçici

Gelecek adına da umut veren bir tablo çizen Aysal, şöyle konuştu: “Bugün hava çok güzel, bundan sonraki tüm tablo böyle olacak. Kimsenin sıkıntısı olmasın. Galatasaray’daki karanlık tablolar geçici ve kısa sürelidir. Geçmiş yönetimin bize çok dağınık bir tablo vereceğini de tahmin etmiyorum. Ellerinden geleni yaptılar, bundan sonrasını da biz götüreceğiz.”

Transfer haziranda bitecek

G.SARAY Başkan Adayı Ünal Aysal ve ekibi, transfer için kolları sıvadı. Camianın büyük bölümünün desteğini arkasına alan ve kongreden zaferle çıkmasına kesin gözüyle bakılan Aysal ve ekibi yeni sezonda güçlü bir takım yaratmak için hazırlıklara başladı. Kongrenin ardından yurt dışına giderek transfer çalışmalarını tamamlayacak olan Aysal’ın hedefi sezon başı kampına sorunsuz ve tam kadro gitmek.
Aysal’ın, “Futboldaki tecrübesinden ve bilgisinden faydalanacağım” dediği Bülent Tulun ise haziran ayının ilk haftasına kadar transferin tamamına yakınını bitirmiş olacaklarının müjdesini verdi ve “Artık transferin son günlerinde alelacele futbolcu alma devri bitecek” dedi.

Kaderimi yeni hoca belirleyecek

ÜNAL Aysal, Galatasaray’da takımın başına getirilecek teknik direktör konusunda hassasiyetle çalıştıklarını dile getirerek, kendi başarısının da buna bağlı olacağının altını çizdi ve “Galatasaray’da teknik direktör ve benim kaderim beraber gidecek” dedi.

Gövde gösterİsİ yaptı

1000’e yakın Galatasaray Kongre üyesi dün Ünal Aysal’ın yemekli toplantısına katıldı. Başkan Adnan Polat’ın yönetiminde yer alan Taner Aşkın ile İbrahim Çağlar’ın da Aysal’ın yemeğine katılması dikkat çekti.

Kıraç’ın işareti gurur verici

AYSAL, duayen isim İnan Kıraç’ın kendisini başkan olarak işaret etmesiyle ilgili, “Kıraç beni işaret ettiyse bununla gurur duyarım. Bunda gocunacak bir şey yok. Çok da mutlu olurum. Bu desteği gördükten sonra heyecanım her geçen gün ikiye katlanıyor. Çok iyi işler başaracağız” dedi.

Arda gitmeye hazır değil

ÜNAL Aysal, kaptanları Arda Turan’ın yurt dışına transferi konusuyla ilgili de, “Galatasaray kişilerle devam etmiyor ve kişilere de bağlı değil. O bizim evladımız. Biz onu isteriz ama karar Arda’nındır. Bana kalırsa Arda şu anda gitmeye hazır değil” diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz