« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerbahçe olay çıkaranları buldu

Süper Lig'in 10. haftasında oynanan Fenerbahçe - Galatasaray maçında tribünlerden sahaya yabancı madde atanlar belirlendi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Fenerbahçe Kulübü'nden yapılan açıklamada, sahaya yabancı madde atan 8 oyuncunun belirlendiği ve bunlardan 2'sinin de kombine kart sahibi olduğu ve kombinelerinin iptal edileceği belirtildi.  

İşte fenerbahce.org'da yer alan açıklama:

"Stadımızda oynan Galatasaray maçında sahaya atılan yabancı maddelerle ilgili Kulübümüz detaylı bir tespit çalışması yaptı.

Günlerce süren titiz çalışmalarda önce sahaya atılan yabancı cisimlerin tribünlerin hangi bölgelerinden geldiği belirlendi. Daha sonra güvenlik kameralarının görüntüleri ve fotoğraflar üzerinde yapılan ayrıntılı incelemede sahaya yabancı cisim atanların oturduğu koltuklar ve stada giriş yaptıkları kapılar da tespit edildi.

Stadın farklı tribünlerinden sahaya yabancı cisim attığı belirlenen 8 kişinin fotoğrafları ve görüntüleri Kulübümüz tarafından İstanbul Valiliği Spor İl Güvenlik Kurulu, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Spor Asayiş Bürosu'na ve Türkiye Futbol Federasyonu'na verilecek.

Kulübümüz sahaya yabancı cisim attığı saptanan 2 kişinin kombine kart sahibi taraftar olduğunu da belirledi. Bu kişilerin kombine kartları da iptal ediliyor.

Ayrıca kulübün uğradığı maddi zararlar nedeniyle bu kişiler hakkında yasal başvuru yollarına da müracaat edileceği bildirildi."


Bunları da Beğenebilirsiniz