« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerbahce’nin Derwall’i olacağım

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Löw, çoçukluğunun ilahı olarak gördüğü Jupp Derwall'in Galatasaray'da yaptığını kendisinin de sarı lacivertli takımda yapacağını söyledi.

<ı>İz bırakacağım

Fenerbahçe'nin genç teknik direktörü Joachim Löw, Türkiye'de vatandaşı Jupp Derwall gibi iz bırakmak istediğini söyledi. 1980'li yıllara damgasını vuran ve Galatasaray'a Alman ekolünü getirerek sarı kırmızılı takıma Avrupa kapılarını açan Derwall'in hayranı olduğunu söyleyen Löw'ün görüşleri şöyle:

<ı>Koşarak geldim

‘‘Fenerbahçe'ye gelmeden önce Türk futbolunu iyi tanıyordum. Çocukluğumda da arkadaşlarımın çoğunluğunu Türkler oluşturuyordu. İlyas Tüfekçi ile de takım arkadaşıydım. Ayrıca Derwall, Feldkamp ve Daum da Türkiye'de çalışmıştı. Teklif alınca hedefi büyük olan bir takıma koşarak geldim.

<ı>Zirveye çıkaracağım

Derwall benim çocukluğumun ilahıydı. Futbolculuk yıllarımda da Derwall gibi bir teknik adam olmanın hayalini kuruyordum. Şimdi Fenerbahçe'deyim. Buraya Fenerbahçe'yi Avrupa'da, Şampiyonlar Ligi'nde zirveye çıkarmak için geldim. Derwall'in G.Saray'a yaptığını ben de F.Bahçe'ye yapacağım. Fenerbahçe, Avrupa'daki başarısını daha da arttıracak.’’
Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler