« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Fenerbahçe mutlak favori"

Romanya’nın en çok okunan spor gazetelerinden Prosport’un yayın koordinatörü Gabriel Bircaenu, Romen basını ve kamuoyunun genel olarak Fenerbahçe’nin Vaslui karşısında mutlak favori olduğunu düşündüğünü söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Radyospor’dan Özgür Sancar’ın sorularını yanıtlayan Bircaenu, “Vaslui, kendi tarihinde en önemli şanslardan bir tanesini yakaladı. Vaslui, çok büyük bir geleneği olan bir takım kulüp değil, fakat Fenerbahçe çok önemli bir geleneğe sahip, Avrupa Kupaları’nda önemli bir deneyime sahip, Fenerbahçe bu eşleşmenin mutlak favorisidir” dedi.

 YENİ TEKNİK DİREKTÖR 2 AY ÖNCE GELDİ, BU SÜREDE 17 TRANSFER YAPILDI

Gabriel Bircaenu, “Vaslui, teknik ekibi ve futbolcular Fenerbahçe’ye büyük saygı duyuyorlar. Fenerbahçe’nin Türkiye’nin en büyük takımlarından bir tanesi olduğunu biliyorlar. Bütçe olarak geniş imkanlara sahip olduklarını, Şampiyonlar Ligi tecrübesinin üst düzeyde olduğunu söylüyorlar. Bu nedenle Vaslui, Fenerbahçe’ye karşı çok dikkatli hazırlanıyor. Yeni bir teknik direktöre sahipler. 2 ay önce göreve başladı. Bu periyotta 17 transfer yaptılar. Bundan dolayı Fenerbahçe’ye karşı oynayacakları maçlar onlar için gerçekten çok zor olacak” şeklinde konuştu. 

TAKIMIN EN İYİSİ WESLEY GİTTİ; BU FENERBAHÇE İÇİN BÜYÜK BİR SIKINTININ ORTADAN KALKTIĞINI GÖSTERİYOR

Deneyimli gazeteci, “Takım temel oyuncusu, kaptanı olan Wesley Lopes Silva, Suudi Arabistan’ın Al Hilal Takımı’na transfer oldu. Bence Fenerbahçe, Wesley’in ayrılışıyla Vaslui maçları için büyük bir stresten kurtulmuş oldu. Bence takımın yüzde 50 gücünü oluşturuyordu. Kaptan, atağa yönelik orta saha oyuncusu, ayrıca gole en dönük oyuncusuydu. Fenerbahçe’yi çok zorlayacaktı; ama İstanbul takımının büyük bir şansı oldu, Wesley transfer oldu. Onun yerine Rumen oyuncu Martens oynayacak Fenerbahçe’ye karşı. Çok teknik bir oyuncu. Çok etkili bir oyuncu, Fenerbahçe’yi zorlayacaktır. Ofansif yöne güçlü…” dedi.

FANATİK DEĞİLLER, GERGİNLİK ÇIKMAZ

Bircaenu, “Vaslui takımının tutkulu bir taraftarı var; ama diğer Romen takımlarına göre sayıları çok az. Vaslui, 7 yıldır Romen Ligi’nde mücadele ediyor. Çok az sayıda taraftara sahip, asla Fenerbahçe taraftarıyla karşılaştırılamaz. Dinamo Bükreş, Steaua Bükreş gibi fanatik bir taraftar grubu değiller. Dolayısıyla herhangi bir gerginliği yaşanacağını düşünüyorum.  Vaslui içerideki maçlarını 1000 kişiye oynuyor. Vaslui takımının gerçekten Şükrü Saraçoğlu’nda çok zorlayıcı, büyük bir atmosfer bekliyor” ifadelerini kullandı.

ŞİKE İDDİALARI GÜNDEME GELMEZ

Gabriel Bircaenu, “Açıkca söylemek gerekirse, burada spor basını da, kamuoyu da Vaslui’nin Fenerbahçe karşısında şarsının çok ama çok az olduğunu düşünüyor. Fenerbahçe’nin fenomen oyuncuları var; Dirk Kayt, Sow, Alex de Souza, Baroni gibi… Vaslui’nin bu turu geçmesi için şansını bir hayli zorlaması gerekiyor. Türkiye’de Fenerbahçe’yi de etkileyen şike olayının bu maçlarda gündeme getirileceğini sanmıyorum. Vaslui, güçlü Türk rakibine saygı duyuyor” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz