Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerbahçe modeli karara bağlandı

Ajax - AZ Alkmaar arasında 19 Ocak Perşembe günü oynanacak olan Hollanda Kupası maçını 12 yaş ve altı çocuklar tribünden ücretsiz olarak izleyecek. Çocuklar, bir yetişkin öncülüğünde altışarlı gruplar halinde içeri alınacak.

FATİH ÖZYAR - AMSTERDAM / DHA
SON GÜNCELLEME

Hollanda Kraliyet Futbol Federasyonu (KNVB), Ajax'ın Fenerbahçe Modeli isteğini karara bağladı. Federasyonun aldığı karar göre 19 Ocak Perşembe günü başkent Amsterdam Arena stadında Ajax ile AZ Alkmaar arasında oynanacak olan Hollanda Kupası maçını, bir yetişkin öncülüğünde altışarlı gruplar halinde içeri alınacak olan 12 yaş ve altı çocuklar ücretsiz olarak izleyecek. Eğitim amaçlı olduğu için böyle bir kararı aldıklarını açıklayan federasyon yetkilileri, eşitlik ilkesine aykırı olduğu için kadınların maça alınmayacağını söylediler.

21 Aralık Çarşamba günü Ajax - AZ Alkmaar Hollanda Kupası maçının 38'inci dakikasında 19 yaşındaki Ajaxlı bir holigan sahaya girerek, AZ Alkmaar kelecisi Esteban'a saldırmış ve yaşanan olaylar sonrasında AZ Alkmaar teknik direktörü Gertjan Verbeek, takımını sahadan çekmişti.

Hollanda Kraliyet Futbol Federasyonu, müsabakanın 19 Ocak Perşembe günü Amsterdam Arena stadında yeniden ve seyircisiz oynanması yönünde karar almıştı. Bu karşılaşmayı seyircisiz oynamak istemeyen Ajax, Eylül ayında Fenerbahçe'nin cezalı olduğu Manisaspor maçını örnek göstererek, kadınlar ve yanlarında anneleri olmak şartıyla 12 yaş ve altı çocukların stada alınması için KNVB'ye başvuru yapmıştı.


Bunları da Beğenebilirsiniz