« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerbahçe ligden çekilecek mi?

5 hafta içinde toplanacak genel kurula tek maddeyle gidilecek. Kulüp üyelerinden F.Bahçe’yi ligden çekme yetkisi istenecek ve tarihi karar oylamaya sunulacak.

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

F.BAHÇE Kulübü’nün Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) rest çekmesinin ardından gözler sarı lacivertlilerin bugün yapılacak Yüksek Divan Kurulu toplantısına çevrildi. Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde bugün saat 10.30’da gerçekleştirilecek toplantıda yönetim kurulu adına Başkan Vekili Nihat Özdemir kürsüye gelecek ve yaşanan son gelişmeleri değerlendirecek. Yapacağı konuşmayla yine TFF’yi hedef alacak ve yine çarpıcı açıklamalarda bulunacak.  Ardından yönetim, divan üyelerinin tutumunu da göz önünde bulundurarak kendi arasında yapacağı toplantıda büyük ihtimalle Olağanüstü Genel Kurul kararı alacak.

Tarihi karar için yetki istenecek

GENEL Kurula ise planlanan şekilde tek maddeyle gidilecek ve kulüp üyelerinden Fenerbahçe’yi ligden çekme yetkisi istenecek. Tarihi karar oylamaya sunulacak. 5 hafta içinde toplanması beklenen genel kurulda, sarı lacivertli kulübü derinden sarsan şike soruşturması hakkında değerlendirme yapılacak. Sarı lacivertli kulübün içine düştüğü durum da tartışmaya açılacak. Fenerbahçe yönetimi içindeki bir kaç isim, TFF’nin 4-5 kişiyle karar aldığını belirterek, yaşananların kabul edilemez olduğunu bir kez daha vurgulayacak.

Divan üyeleri destek verecek mi?

F.BAHÇE’nin yarım puanının dahi silinmesinin kabul edilmez bir durum olduğunu belirten yönetim, genel kurul üyelerinden ligden çekilmek için destek isteyecek. O yüzden bugünkü divan toplantısı çok önemli. Kulübün önde gelen isimleri de yönetimle hem fikir olursa, olağanüstü genel kurul kaçınılmaz olacak. Bu arada bugünkü toplantının canlı yayını için televizyonlara yayın izni verilecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz