« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerbahçe kupa mı aldı?

Kadıköy’de kazanılan her galibiyetin ardından bir kupa veriliyor da bizim bundan haberimiz mi yok? Nedir bu son günlerde yaşananlar?

saksu@hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

Derbinin üzerinden kaç hafta geçti, açıklamalar suçlamalar bitmedi….      

 

Son olarak Galatasaraylı yönetici Işın Çelebi bir takım açıklamalarda bulundu.( ne gerek varsa) Ardındanfenerbahce.org hemenkınama yazısını yapıştırdı… Bakalım sonra ne olacak? 8500 bölümlük Brezilya dizisi gibi uzar gider artık. Yahu olan oldu kazanan kazandı kaybeden kaybetti. Tüm otoriteler yorumlarını yaptı. En koyu Galatasaraylı sn. Mehmet Ali Birand bile takımını haklı olarak yerden yere vurdu. Konuşulacak herşey konuşuldu, cezalar kesildi, bitti artık anlayın bit-ti!

SEYCAN AKSU YAZIYOR

 

Şimdi ne kimsenin “ zorbalıkla yendiler bizi” gibi sızlanmasına gerek var, ne de başka bir kurumun bu duruma cevap vermesine. Cevap dediysem fenerbahce.org sitesinin cevabı da sıradan bir cevap değil. O açıklama da başlı başına bir polemik konusu. Yani “oh işte yendik öyle de yendik böyle de yendik, zorunuza mı gitti? ” nin kibarcasını yazmışlar.

 

Tamam anladık Galatasaray 10 yıldır size Kadıköy’de yeniliyor. Ama size göre bu bir büyüklük kıstası mıdır? Öyle derseniz eğer birkaç örnek vermek isterim ;mesela Atletico Madrid de tam 13 senedir sahasında Real Madrid’i yenemiyor. Orada da mı kıymet kopuyor? Bu durum devlet(!) meselesine dönüşüyor mu? Ya da  kim bu takım için kötü diyebilir?  1987-1992 yılları arasında Fenerbahçe’nin Beşiktaş’ı yendiğini de hatırlamıyorum ben! Ne oldu yenemedi diye bir şeyler mi eksildi? Ayrıca Galatasaray iki yıldır Eskişehirspor’ u da yenemiyor, ama onlar böyle bir açıklama yapma gereği duymuyor. Neden acaba? Rakibi önemsemek böyle bir şey olmalı (!).

 

Yıllardır böyle sürüp gidiyor, Galatasaray kupalarının, Fenerbahçe de Kadıköy galibiyetlerinin ardına sığınıyor…Hatta birçok Fenerbahçe taraftarı kupa hüsranının ardından “ biz de Galatasaray’ı yenmiştik” diyerek mutlu oluyor. Yani Kanarya'nınavuntusu Kadıköy galibiyetleri, Cimbom’un avuntusu UEFA başarısı ve aldığı diğer kupalar… Bu masal biter mi? Herkesin başarısızlığı bu polemiklerle örtülüyor nasıl olsa… Malzeme güzel niye bitsin ki?


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler