« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerbahçe Kulübü'nden yabancı transfer açıklaması

Fenerbahçe Kulübü, Brezilyalı futbolcusu Cristian Baroni ile ilgili çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, bir gazetede Baroni'ye Brezilya'nın Corinthians Kulübü'nün teklifte bulunduğu ve kulüp başkanı Aziz Yıldırım'ın bu teklifi kabul etmemesi sonucu transferin gerçekleşmediği; teknik ekibin de bütün uğraşlarına rağmen transfer yapamadığının yazıldığı belirtilerek, “Bu haber, tamamen gerçek dışıdır. Futbolcumuz Cristian Baroni, kızının adaptasyon sorununu nedeniyle sıkıntılar yaşadığını; bu durumun, konsantrasyonunu olumsuz etkilediğini ifade etmiş ve bu kişisel durum için bizlerden geçici bir çözüm bulmamızı rica etmiştir. Cristian, kulübümüzden ayrılmak konusunda maddi anlamda herhangi bir talepte bulunmadığı gibi öncelikli tercihinin de sorunların üstesinden gelerek tüm gücü ile kulübümüze hizmet etmek olduğunu ifade etmiştir. Futbolcumuzun bu durumu bilinmeden üretilen hayal mahsulü haberler, kamuoyunda futbolcumuza karşı haksız bir ön yargının oluşmasına sebep olmaktadır, hiç kimsenin buna hakkı yoktur” denildi.

“Ayrıca, takımımıza yapılacak ya da yapılması planlanan bir transfer, faks başında beklenerek, 100.000 avro gibi ayrıntı sayılacak rakamlar gözetilerek, 3-4 güne sığdırılarak yapılmaz” ifadelerine yer verilen açıklama şöyle devam etti: “Transfer; pek çok birleşenin aynı anda ve istendiği şekilde bir araya gelmesi ile gerçekleşir. Ara transfer döneminde, sadece bir yabancı futbolcu için planlama yapılmış, ancak kişisel tercihler sebebiyle transfer gerçekleşmemiştir. Fenerbahçe Spor Kulübü'nde transferlerin, teknik heyetin belirlediği ihtiyaçlar doğrultusunda, kulüp menfaatleri gözetilerek yapıldığını bu vesileyle bir kez daha hatırlatmak isteriz.”

Fenerbahçe Kulübü'nden, bir başka gazetede “Kriztian” başlığı altında çıkan haberle ilgili de açıklama yapılırken, haberde Cristian Baroni'nin Corinthians'la anlaştığı, takımdan ayrılmak için de sezon sonu alacaklarının tamamının yanı sıra 5 milyon avro değerindeki bonservisini istediği iddialarının yer aldığı, 'Saracoğlu;nun tapusunu istemediği kaldı' ifadeleriyle haberin okunurluğunu ve inandırıcılığını artırmayı amaçlayan ilgili metnin aksine, Brezilyalı oyuncunun, kulüpten bu yönde herhangi bir isteği ya da beklentisinin kesinlikle olmadığı bildirildi.

Habere konu olan oyuncunun, aslı olmayan bu tür maddi ifadelerle bilinçli olarak yıpratılmaya çalışıldığı kaydedilen açıklamada, bu tip haberlere itibar edilmemesi istendi.

Bunları da Beğenebilirsiniz