Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Fenerbahçe köşeyi döndü

Bence Fenerbahçe bu saatten sonra şampiyonluğu vermez. Trabzon’un kupayı aldıktan sonra köfte yemekten ve horon tepmekten Fenerbahçe maçına tam hazırlanacağını zannetmiyorum. Bordo mavililer, F.Bahçe’den İstanbul’da puan alabilirse sürpriz olur.

ÇOCUKLUĞUMUN, gençliğimin geçtiği Ankara’dayım. Gündüz ilk lisansımın çıktığı, genç takımında oynadığım G.Birliği’nin yavru takımı Hacettepe’nin maçına gittim. Baba memleketimin takımı Mersin İdmanyurdu ile oynuyorlardı. Hacettepe inanılmaz kötü futbol oynayarak bir alt kümeye düştü. Çok büyük paralarla kurulan Mersin İdmanyurdu ligde kaldı. Mersinliler seviniyorlardı. Ama iki takım arasındaki maliyet farkı büyüktü. Üzülmeleri gerekirdi ama burası Türkiye...

Akşam bu sefer 10 yıl oynadığım Ankaragücü takımının Fenerbahçe maçına gittim. Stada girdiğimde manzara ilginçti. Ben bu statta Gecekondu denen o Gençlik Parkı tarafındaki kale arkası tribününde büyüdüm. Bütün maçları orada seyrederdim. Hayalim, o 19 Mayıs Stadı’nda bir gün futbol oynamaktı. Fakat stada girdiğimde Ankaragücü taraftarlarının bölündüğünü gördüm. Bir grup hakiki Ankaragüçlüler vardı Gecekondu’da. Bir grup da çakma Ankaragüçlüler.

Bursalılar üzülmesin

Türkiye’de her şey bozuluyor. Futbol da bunlardan nasibini alıyor. Bence Fenerbahçe bu saatten sonra şampiyonluğu vermez. Bu Trabzonspor kupayı aldıktan sonra köfte yemekten ve horon tepmekten Fenerbahçe maçına tam hazırlanacaklarını zannetmiyorum. İstanbullu sarı lacivertliler için bu maç dönüm noktasıydı. Ya köşeyi döneceklerdi, ya da köşe başında kalacaklardı. Köşeyi döndüler. Bursasporlular üzülmesinler. Onların bildiği eski bir şarkı. Eski dostlar. Şu andaki Ankaragücü öyle. İşe biraz daha gerçekçi girelim. Sevgili Bursalılar, el elin eşeğini ıslık çalarak ararmış. Dün gecenin Bursaspor açısından en kestirme özeti bu. Dün gece lig bitti. Fenerbahçe lig şampiyonu, Trabzonspor kupa şampiyonu oldu. Eğer bu Trabzon, F.Bahçe’den İstanbul’da puan alıp veya yenebilirse. Olur mu olur. Ama büyük sürpriz olur.
Herkese hayırlı olsun...!

Ben artık eski bir A.Güçlüyüm!

EĞER bu maçı gazeteden yazma görevi olmasaydı, 15 dakika sonra o stadı terk ederdim. Çünkü sahada Ankaragücü diye bir takım yoktu. Çakma bir takım vardı...
Maçın teknik analizini yapalım desem, yazılacak hiçbir şey yok. Çünkü sahada Fenerbahçe var. Onlar da kendi aralarında pas yapıyorlar. Daha da ileri gideyim. Dün stada gelenler Fenerbahçe-Ankaragücü takımları oynayacağına, Fenerbahçe’nin A takımı ile B takımı maç yapsaydı bence daha keyifli bir maç izlerlerdi. Dün gece Ankaragüçlüyüm demekten utandığım bir gece yaşadım. Bu da benim ayıbım değil. Bundan sonra ben eski bir Ankaragüçlüyüm diyeceğim. Bu Ankaragücü takımı benim takımım değil. Ayhan Atalay denen adam benim Ankaragücümün yöneticisi olamaz.

Kerizler ve aptallar uyur

Bir adam çıkıyor Ayhan Atalay diye. İnanılmaz şeyler konuşuyor. “Akım” diyor, “okum” diyor. Televizyonlara çıkıyor başka konuşuyor, Özel hayatındaki şahıslara başka konuşuyor. Ve bu adam maalesef Ankaragücü’nde yöneticiymiş. Ama daha 1. dakikadan itibaren bu adamın konuşmalarından rahatsız olmadım. Bu, çok eski bir sistemdir. Kerizleri ve aptalları bu sistemde uyuturlar. Dikkatliler uyumaz...

Zapo atıldı, lig bitti!

Hakem dediler. Kuddusi Müftüoğlu bence bu yılın flaş ismi. Bu yılın bence en iyi hakemi Kuddusi. Bu yılın hakem ayıbı, hakem kırılma noktası, daha doğrusu ligin kırılma noktası, Zapotocny’nin sarı karttan kırmızı kart gördüğü an. Bütün lig orada başladı, orada bitti. Çok zeki ve akıllı (!) bir hakem sayesinde.

Arkalarını unuttular

Ankaragüçlü futbolcular iki tane duran toptan gol yedik diyorlar. Duranları nasıl takip etsinler. Çünkü o duran toplardan gelirken arkalarına bakmayı unutuyorlardı veya ters taraflarına.

Ankara geceleri

1- Daum gidecek
2- Güiza kiraya verilecek
3- Bir golcü gelecek

ANKARA geceleri uzun oluyor. Öyle yerlerde, öyle şahıslarla münasebete giriyorsunuz ki, değişik şeyler duyuyorsunuz. Neler mi?
- Mesela Fenerbahçe şampiyon olsa da, olmasa da Daum gidecek.
- Güiza eğer satılamazsa kiraya verilecek.
- Ve Fenerbahçe şu anda bir santrfor ile anlaşmış durumda.
Bunları söyleyenin ismini yazsanız inkar ederler. Ama bu sözler oldukça etkili bir şahsın ağzından çıkan sözler.

Fenerbahçe köşeyi döndü
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI