« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerbahçe kazandı ama...

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Hulki İLGÜN

Aması var bu işin. Erkekçe söyleyim, sevinemedim. Fener, Fener değil, isterse Fener kere Fener olsun, eğer şampiyonluğu kara gömlekli bir adamın ağzındaki düdüğe kaldıysa ben bu rezaleti kabul etmiyorum kardeşim.

Biliyorsunuz önceki gün yine kara gömlekli bir adam çaldığı düdükle futbol cinayeti işledi. Bir yanda kırmızı kart kurbanı olan delikanlılar delikanlısı Şekerspor'un altın değerindeki puanlarını, öte yanda önce liderlik, sonra da muhtemel bir şampiyonluk yolundaki Fenerbahçe'nin şansını ‘‘TOKAT’’ladı.

‘‘TOKAT’’ladı diyorum, boşuna konuşmuyorum. Geçen yıl Van'da Metin ‘‘TOKAT’’la Beşiktaş'ın şampiyonluğunu engelleyen ‘‘TOKAT’’çılar, bu yıl da sistemli bir taktikle sözüm ona çaktırmadan Fenerbahçe'nin şampiyonluğunu ‘‘TOKAT’’lamak istiyorlar.

Ben bu yolda eski memurum. Öyle usturupyadan atılan, cavcavlı mavcavlı tokatları, mokatları yemem. Adamı rezil ederim. Utanın be utanın, ayıptır günahtır.

Ama siz de haklısınız beyler. Ayıptır söylemesi, futbolumuzu bilmem ne yapan Fenerbahçe düşmanı bir federasyon olduktan sonra, kimi kime şikayet edeceğiz. Yoksa Fenerbahçe, Karabük'le, Akbük'le oynamış, farklı alabileceği maçı zar zor da olsa kazanmış, ya da kaybetmiş, Bariç hala görevdeymiş ve de B.Saffet'le ‘‘BÜYÜK AŞKI’’ devam ediyormuş, hiç ama hiç umurumda değil. Fener düşmanı federasyonu ve hakemleriyle lig şampiyonluğu yolunda çirkin tezgahlar kurulmuşsa, Fener kazansa ne yazar, kaybetse ne yazar. Oyunun tadı mı kalır, tuzu mu? Ayıptır ayıp. Haksız mıyım kardeşim?Bunları da Beğenebilirsiniz