Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerbahçe İnegöl'de okul yaptırdı

İnegöl Fenerbahçeliler Derneği tarafından yaklaşık bir yıl önce başlatılan çalışmalar sonunda tamamlanan Hamamlı Köyü İnegöl Fenerbahçeliler Derneği İlköğretim Okulu düzenlenen bir törenle eğitim-öğretime açıldı.

DHA
SON GÜNCELLEME

Törende açılışı gerçekleştirilen okulun hemen yanında bulunan arsaya da 3 sınıflı bir ek bina yapılması için hayırseverlerden destek istendi.

Yaklaşık 8 yıldır okulu olmayan Hamamlı Köyü'ndeki okul sorununa çözüm bulmak için harekete geçen İnegöl Fenerbahçeliler Derneği yönetimi, okulun inşaatını tamamlayarak geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Müdürlüğü'ne devretti. Yaklaşık bir aydır eğitim ve öğretim yapılan Hamamlı Köyü İnegöl Fenerbahçeliler Derneği İlköğretim Okulu bugün düzenlenen bir törenle resmen açıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan açılış töreninde ilk olarak Şükrünailipaşa İlköğretim Okulu'nun folklor ekibi gösteri sundu. Gösterinin ardından okulun yapımında emeği geçenlere teşekkür belgeleri ve plaketleri verildi. Fenerbahçe Spor Kulübü adına törene katılan As Başkan Mithat Yenigün ise anlamlı bir projeye imza atan İnegöl Fenerbahçeliler Derneği yönetimine 100. yıl altın para hediyesini takdim etti.

Belge ve plaket sunumunun ardından ilk konuşmayı Köy Muhtarı Recep Ötünmek yaptı. Ötünmek, "8 yıldır köyümüzde okul olmadığı için çocuklarımız Alibeyköy'e eğitim görmeye gidiyordu. Bu durum bizleri oldukça rahatsız ediyordu. Okul ihtiyacımız karşılayan İnegöl Fenerbahçeliler Derneği'ne köyümüz adına sonsuz teşekkürler ediyorum" dedi.

Fenerbahçe'nin sadece bir spor kulübü olmadığını, çok önemli bir sivil toplum kuruluşu olduğunu açılışı gerçekleşen bu okul ile kanıtlandığını belirten İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, "Fenerbahçe gerçekten çok önemli bir kulüp. 2007 yılında Türkiye Kupası'nda Fenerbahçe ile karşılaşmıştık. O gün yurt dışında olmam nedeniyle maça gidememiştim. Maç öncesi ve sonrası Fenerbahçe Spor Kulübü'nün göstermiş olduğu ev sahipliği gerçekten ne kadarda kurumsal bir kulüp olduğunu göstermişti. Fenerbahçe büyük bir kulüp olduğunu şimdi de eğitim alanında gösterdi. Açılışını gerçekleştirdiğimiz bu okulun yapımında emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum" dedi. İnegöl eğitiminde öne çıkan rakamları açıklayarak konuşmasına başlayan Kaymakam Durmuş Gençer ise, "Geçtiğimiz yıl İnegöl'de 6 okulun açılışını gerçekleştirdik. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz bu okul ise bu yıl açılan 5. okul. Bu okul aynı zamanda İnegöl'de hayırseverler tarafından yapılan 16. okul olma özelliğini taşıyor. Bu bağlamda hayırseverlerimize çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Yaklaşık 2 yıl önce kurulan İnegöl Fenerbahçeliler Derneği olarak çok sayıda etkinliğe imza attıklarını belirten İnegöl Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Refik Tabakoğlu ise, "2 yıl içerisinde 30'dan fazla etkinliğe imza attık. Ancak bunlar içerisinde bizim için en değerlisi bu okuldur. Bu okulu yapmak için niyetlendiğimizde cebimizde tek kuruş para yoktu. Ama İnegöl'deki Fenerbahçelilere olan güvenimiz vardı ve bu güven boş çıkmadı. Açılışını gerçekleştirdiğimiz okulumuzun diğer kulüplere de örnek olmasını temenni ediyoruz" dedi.

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak son yıllarda toplum yararına birçok projeye imza attıklarını belirten Asbaşkan Mithat Yenigün de "Bugün açılışını yaptığımız okul derneklerimiz tarafından yapılan 3. okuldur. Eğitim alanında Türkiye çapında önemli projelere imza attık ve atmaya devam ediyoruz. Okulun yapılmasında İnegöl'de çok büyük bir yardımlaşma olduğunu gözlemledim. İşte Fenerbahçe'nin bir başka özelliği de budur. Fenerbahçe insanları birlik ve beraberliğe teşvik eder. Bizim gayemiz toplumsal dayanışmayı sağlamaktır. Bunu da başardığımızı düşünüyorum. Okulumuzun yapılmasında katkı koyan taraflı tarafsız herkese gönülden teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Açılışı gerçekleşen okulu gezen davetliler sınıflarda minik öğrencilerle bol bol sohbet etti. Asbaşkan Mithat Yenigün, yanında getirdiği Fenerbahçe anahtarlıklarını öğrencilere hediye etti.


Bunları da Beğenebilirsiniz