Fenerbahçe hisseleri baş döndürüyor

hurriyet.com.tr/EKONOMİ
02.07.2012 - 15:51 | Son Güncelleme:

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın tahliyesiyle birlikte hisse senetlerinde çok sert hareketler yaşandı. Önce tavan fiyata çıkan hisseler daha sonra ise hızla geriledi.

Karar açıklanmadan önce 56.50 TL seviyelerinde olan hisseler, açıklamanın ardından 61 lira olan tavan fiyata kadar yükseldi. Fenerbahçe hisseleri ilk seansı yüzde 7.24 artışla 59.25 liradan tamamladı.

İkinci seans ise hisseler tamamen terse döndü. Arka arkaya satışlar gelirken, Fenerbahçe hisseleri bir ara ilk seansa göre yüzde 9.7 kayıpla 53.50 liraya kadar geriledi. Kapanış ise 54 liradan gerçekleşti.

Böylece hisseler düne göre yüzde 2.26 ilk seansa göre de yüzde 8.86 gerilemiş oldu.

HİSSELER NEDEN DÜŞTÜ

Yaşanan sert hareketleri hurriyet.com.tr'ye değerlendiren Global Menkul Değerler Finansal Strateji Müdürü Gökhan Uskuay, piyasanın ilk andaki tahliye haberlerine çok olumlu bir tepki verdiğini hatırlattı. Uskuay, şunları söyledi:

"Ancak karar ilk seansın sonlarına doğru geldi. Kimse karardan pek bişey anlamadan birden hisseler tavana kadar çıktı. Fakat daha sonra açıklanan 102 sayfalık karar metnindeki Aziz Yıldırım’a verilen 6 yıl 3 aylık mahkumiyet kararı belirsizlik yarattı, hukuki sürecin bitmediğini gösterdi.  Yargıtay süreci beklenecek. Yargıtay Mahkeme’nin kararını onaylaması durumunda UEFA disiplin kurulu  bu süreci değerlendirmeye alabilir. Şimdi yatırımcılar bu sorulara odaklandı ve oluşan belirsizlik hisselere satış getirdi."

365. GÜN NEFES NEFESE

KİM NE KADAR CEZA ALDI

İŞTE ŞİKE KARARININ TAM METNİ

TARAFTAR METRİS'TE AZİZ YILDIRIM'I BÖYLE KARŞILADI - WEB TV

ŞİMDİ NE OLACAK?

UEFA ŞİMDİ NE YAPACAK?

Fenerbahçe hisseleri baş döndürüyorKARAR DOĞRU MU YANLIŞ MI? / ANKET

365 GÜNDE 3 TEMMUZ SÜRECİ

TAHLİYE KARARINA ÜNLÜLER NE DEDİ

Etiketler:


EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı