Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerbahçe hedef saptırıyor

Mahkemeye gideceğiz. Sorumlular yargı önünde hesap verecek.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

GALATASARAY Kulübü, Ercan Saatçi ile Metin Özülkü’nün bir program çekimi esnasındaki konuşma görüntülerinin internete sızdırılmasının ardından Fenerbahçe Kulübü’nün yaptığı açıklamaya, dün resmi sitesinden cevap verdi.

Ercan Saatçi’nin dün gazetemizde yer alan, “Bütün samimiyetimle ve açıkça Galatasaray taraftarından özür dilerim” şeklindeki sözlerini “göstermelik özür” olarak değerlendiren sarı kırmızılılar, şu ifadelere yer verdi:

Gizliyorlar

* Söz konusu şahıs bugünkü (dünkü) Hürriyet Gazetesi’nde konu ile ilişkin bir açıklama yapmış ve bir yandan küfrü savunarak diğer yandan ise göstermelik “özür” dilemiştir. Türkiye’deki spor kültürünün neden çağdaş bir düzeye ulaşamadığının bir kanıtı da, söz konusu şahısların gerçek kimliklerini gizlemek suretiyle hem televizyonlarda program yapabiliyor olmaları, hem de içlerinden birinin Türkiye’nin önemli gazetelerinden birinin yöneticisi olup köşe yazıyor olmasıdır.

Kimden yanasınız

* Bu kimselerin gerçek kimlikleri ortaya çıktığında bu tür görevleri ifaya devam etmeleri, bu kimseleri istihdam edenleri de kötü ve çirkinden yana taraf haline getirecektir. Bir başka deyişle bu kimseler gerçek yüzleri ortaya çıktığında şu an işgal ettikleri mevkileri terk etmek zorundadırlar.

Olayı yok sayıyorlar
* Öte yandan Fenerbahçe Kulübü’nün kendi internet sitesinde yapmış olduğu açıklama meseleyi saptırmaya yöneliktir. Kendi televizyonlarında meydana gelmiş bir olayı yok saymış olmalarını ve konuya ilişkin herhangi bir beyanda bulunmamalarını kabul etmek mümkün değildir.

Spora hizmet

* Sporun gelişmesi ve küfürün engellenmesi için mücadele ettiğini beyan eden herkesin açıkca kınaması gereken bu küfürlü hakeretin kime yapıldığının hiçbir önemi yoktur. Önemli olan sporun gelişmesine ve küfürün önlenmesine hizmet amacı ile hareket etmek ve sorumluluları cezalandırmaktır.

Tarihi bir sınav

* Türk Spor Kamuoyu önemli ve tarihi bir sınavdan geçmektedir. Ya bir bütün halinde olayları hiç saptırmadan, gizlemeden, küfrün her türlüsünü kınayacak ya da bu tavrı ortaya koymayarak küfre cevaz veren bir tutum sergileyecek ve tarih önünde hesap vermek durumunda kalacaktır.

Ortak tavır almalıyız

* Galatasaray Spor Kulübü Derneği olarak başta Futbol Federasyonu olmak Türk Spor Kamuoyunu küfre karşı bu ortak tavra katılmaya davet ediyoruz. Gerekli hukuki süreçleri başlatmak için girişimleri yaptığımızı ve sorumluların Türk Spor Kamuoyu dışında ayrıca bağımsız Türk adaleti önünde de hesap vereceklerini Kamuoyuna duyururuz.


Bunları da Beğenebilirsiniz