Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerbahçe hazır

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Hasan YILMAER

Avrupa'nın önceki yıl şampiyonu Borussia Dortmund'u izlemeye gelenler şahane bir Fenerbahçe seyretti.

Soğukkanlı, boşluk bırakmayan, pres yapan, sakin F.Bahçe bu son ve gerçek hazırlık maçında ‘‘İkinci yarı için ben hazırım ve şampiyonluğun gerçek adayıyım’’ mesajını verdi.

Kimse abarttığımızı sanmasın diye küçük bir istatistik vereyim. Nerlingen'le destekli, Tanko'lu, Möller'li, Chapuisat'lı ve Salou'lu Borussia forveti karşısında kaleci Rüştü'nün ilk devre eline birisi Mustafa Doğan'ın kafa pası ile olmak üzere iki kez top geldi. Buna karşı Fener iki gol attı ve rakip kalede üç büyük tehlike yarattı. Ve o Rüştü ikinci devrenin başında hakemin hatıra verdiği penaltıyı kurtararak Avrupa'nın en iyi kalecilerinden olduğunu bir kez daha kanıtladı. Eğer Mustafa Doğan daha iyi ortalar yapabilse ilk yarının skoru 3'ten aşağı olmazdı.

Fener'in ilk yarıda kazandığı iki golün de yaratıcısı Baliç'ti. Birinde uzattığı pasa Moldovan temiz bir kafa vurdu, ötekinde Erol dokundu. Bu arada Murat Yakın'ın düzgün paslarının yanında kılpayı kaçan frikiği dikkati çekti. İleride Metin Diyadin takdir toplarken sakat Högh'ün yerine forma giyen Serkan Fener seyircisinin haklı alkışını topladı.

İkinci devrede hakemin illa gol atsınlar diye verdiği penaltıdan sonra ortasından yakındığımız Mustafa bu kez doğrusunu yapınca Moldovan kendi golünü ikiledi. Ardından Marmaris kampının en çalışkan adamı Boliç'in muhteşem golü geldi. Son bir söz de F,Bahçe'yi beğenmeyip Borussia'ya giden Salou için söyleyelim. Ayağına gelen her topta ‘‘yuha’’yı yedi... İyi de oldu. Sonuçta F.Bahçe hazır. Ve de izlenmesi zevk veren bir oyun oynuyor.
Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler