« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Fenerbahçe Genel Kurulu gibi oldu"

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, dün yapılan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Olağanüstü Genel Kurul toplantısına ilişkin “Adeta Fenerbahçe'nin genel kurul toplantısı oldu” yorumunu yaptı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Cavcav, AA muhabirine yaptığı açıklamada toplantının sonucunu ise genel kurulda söz alan Fenerbahçe kulübü temsilcilerinin, Futbol Federasyonu'nun 58. maddeyle ilgili düzenlemesine muhalefetine ve Divan Kurulu'nun 7. maddeyi toplantıya katılan delegelere açık olarak ifade etmemesine bağladı.
Fenerbahçe kulübünün soruşturmadan yüzünün akıyla çıkmasını temenni ettiğini dile getiren Cavcav, “Değişikliği delegelere tam olarak anlatamadılar. Sanırım en büyük zararı Fenerbahçe kulübü görmüştür” diye konuştu.

“Aydınlar iyi niyetli”

Federasyon başkanı Mehmet Ali Aydınlar'ın, sürecin en başından beri iyi niyetle sorunları çözmeye çalıştığını ifade eden Cavcav, “Sayın Aydınlar göreve gelir gelmez, kendisini kimsenin altından kalkamayacağı bir yükün altında buldu” dedi.

Aydınlar'ın son genel kurulda bulduğu çözüme karşı çıkanların hiçbirinin çözüm de üretmediğini savunan Cavcav, sözlerini şöyle tamamladı:
“Belirlenen çözümün toplantıda delegelere açık bir şekilde ifade edilmemesi çözüme değil, çözümsüzlüğe yol açtı. Bu çözümsüzlükte payı alan bazı arkadaşlarımız var. 58. maddenin aynen uygulanması için çaba gösteren arkadaşlarımız ilerde kulüplerinin zararlarına da katlanmak zorundalar.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler