« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerbahçe en iyi 25 takım arasında

Dünyanın en iyi takımları sıralamasında sarı lacivertliler 25. sırada yer aldı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

IFFHS “Dünyanın En İyi Futbol Takımları” sıralaması 2012 yılı değerlendirmesinde, Fenerbahçe kendisine 25’inci sırada yer bularak ülkemiz adına en üst sıradaki temsilci oldu. İlk 100 içinde sarı lacivertlilerin dışında iki Türk takımı daha yer buldu. İstatistiklere göre yapılan listede; Şampiyonlar Ligi’nde Son 16’ya kalan ve  Spor Toto Süper Lig’de de lider durumda bulunan Galatasaray 81. sırada kendine yer buldu.

BURSA İLK 100’DE

ANADOLU’da   Trabzonspor’dan sonra çıkan ilk şampiyon  olan Bursaspor listede 97. sırada yer aldı. Bu sezon Türkiye’yi Avrupa Kupaları’nda temsil eden Eskişehirspor’un 123. sırada bulunduğu değerlendirmede, Trabzonspor 223. sırada yer alırken, borçları nedeniyle Avrupa’ya gidemeyen Beşiktaş ise kendine 282. sırada yer buldu.

Süper Lig dünyada 15’inci oldu

 IFFHS “Dünyanın En İyi Ulusal Futbol Ligleri” 2012 yılı değerlendirmesinde Spor Toto Süper Lig, 15. sırada yer aldı. Dünyada futbolda ileri gitmiş ülkelerdeki spor yazarları ve otoritelerin oylarıyla belirlediği, dünyanın en iyi ligleri değerlendirmesinde, 2012 yılını kapsayan rapor açıklandı. Değerlendirmede, Güney Kore ile birlikte 653 puanı bulunan Türkiye, 2012 yılını 15’inci sırada tamamladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler