« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerbahçe elendi Galatasaray kasasını doldurdu

Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'nden elenmesi sonrasında, organizasyonda Türkiye'ye düşen tüm pazarlama payını Galatasaray alacak.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Fenerbahçe'nin UEFA Şampiyonlar Ligi'ne girememesi, rakibi Galatasaray'a yaradı.

Lig şampiyonu olarak "Devler Ligi"ne direkt gruplardan itibaren dahil olacak sarı-kırmızılı ekip, Fenerbahçe'nin bu kulvarda havlu atmasıyla, pazarlama payının (marketing share) da tek başına sahibi oldu.

Bu sezon 10 milyon Euro'nun üzerinde olması beklenen pazarlama payından Galatasaray'ın kasasına girecek olan rakam, yaklaşık 5 milyon Euro arttı. Sarı kırmızılıların Şampiyonlar Ligi'nden ortalama 20 milyon Euro kazanması bekleniyor.

Fenerbahçe elendi Galatasaray kasasını doldurdu
GRUPLARA KALSA 12 MİLYON EURO GARANTİYDİ
UEFA, Şampiyonlar Ligi’ndeki gelir dağılım sistemini güncelleyerek bu sezondan itibaren ücretlere ciddi zam yapmıştı. Sarı-lacivertli takım gruplara kalma hakkı elde etmesi halinde 12 milyon Euro'yu direkt olarak kasasına koyacaktı.
Fenerbahçe elendi Galatasaray kasasını doldurdu
9 MİLYON EURO DAHA KAZANMA ŞANSI VARDI
Play-off turunu da geçmesi halinde grupta 6 maç oynayacak olan Fenerbahçe, galibiyete 1.5 milyon Euro ve beraberliğe 500 bin Euro veren bonuslardan yararlanabilecek, tüm maçlarını kazanması durumunda 9 milyon Euro ek gelir elde edecekti. Grubu ilk iki sırada bitirerek son 16’ya kalması durumunda ise 5.5 milyon Euro daha alacaktı. Tüm bu gelirleri kazanma şansını kaybeden temsilcimiz ayrıca artan yayın gelirlerini de kaçırdı.

Fenerbahçe elendi Galatasaray kasasını doldurdu GALATASARAY'DAN FENERBAHÇE'YE ŞOK TWEET!


CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz