« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerbahçe efsanesi John Moshoeu ölümle savaşıyor

Süper Lig'de daha önce Gençlerbirliği, Kocaelispor, Fenerbahçe ve Bursaspor formaları giyen Güney Afrikalı eski futbolcu John Moshoeu, ölümle savaşıyor!

hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

Afrika'dan gelen haberlere göre 3 hafta önce hastaneye kaldırılan Moshoeu'nin durumunun kritik olduğu ifade edildi. Ziyaretçilere dahi gösterilmeyen 49 yaşındaki futbol adamının ölümle savaştığı öğrenildi.

2 özel güvenliğin Moshoeu'nin kapısında beklediği belirtilen haberlerde, güvenlikçilerin "Annesi ve eşi şu anda onunla birlikte. Başka bir bilgi alamadık" sözleri yer aldı.
Ayrıca Moshoeu'nin özellikle Türkiye'de büyük paralar kazanmasına karşın kendisine bir emeklilik fonu oluşturmadığı iddia edildi.

John Moshoeu'nin son dönemde oldukça zayıfladığı ve bünyesinin güçsüz kaldığı belirtilirken hastaneye kaldırıldığı gün de hiçbir şey yemediği vurgulandı.

İlhan Cavcav tarafından 1993 yılında Gençlerbirliği'ne transfer edilen Moshoeu gösterdiği performans ile önce Kocaelispor'a ardından da Fenerbahçe'ye transfer olmuş ve 2000 yılında şampiyonluk yaşamıştı. Son döneme kadar sağlık problemi yaşamayan Moshoeu, 42 yaşına kadar futbol oynamıştı. (Sporx)


Bunları da Beğenebilirsiniz