Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerbahçe dimdik ayakta

Ünal Aysal, “Eğer sporcular yürekleriyle oynarlarsa, başarıları devam eder. Fenerbahçeli sporcular da böyle. Esas, sporcuyu takdir etmek lazım” diye konuştu.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME
GALATASARAY Kulübü Başkanı Ünal Aysal, eski yönetici Ali Haşhaş’ın, Fenerbahçe ile aynı duruma düşmesi halinde Galatasaray’ın ayakta kalamayacağı şeklindeki yorumuna cevap verdi. Kulübün kuruluş yıldönümü törenleri sırasında bazı gazetecilerle sohbet eden Aysal, ‘’Ben, Fenerbahçe’nin içine düştüğü bir durum görmüyorum’’ dedi.

Hukuki sürecin devam ettiğini vurgulayan Aysal, “Fenerbahçe dimdik. Maçlarına çıkıyorlar ve gördüğünüz gibi başarılılar. Galatasaray niye kalkamasın, böyle durumda tüm takımlar ayağa kalkar. Başarı, sporcuların kalbinde ve ruhundadır. Eğer sporcular yürekleriyle oynarlarsa, başarıları devam eder. Fenerbahçeli sporcular böyle. Esas, sporcuyu takdir etmek lazım. Geçen seneki performanslarını devam ettiriyorlar’’ diye konuştu.

Kendilerinin de zamanla daha iyi olacaklarını ifade eden G.Saray Başkanı şöyle devam etti: “Ben yavaş başlayan ama zamanla hızlanan sistemleri seviyorum. Onları daha sürekli ve devamlı buluyorum. Bu sene lige sol ayakla girip, ilk maçlarda biraz bocaladık. Çünkü iyi oyuncuları olan ama birlikte oynamamış bir takımdık. Şu geldiğimiz noktada hepimiz çok ümitliyiz. Bu hafta Bursaspor maçı ile gelişmeyi daha net bir şekilde göreceğiz.”

Biz hiç kimseyi cezalandırmanın peşinde değiliz

“Işın Çelebi için çok önemli bir kurumumuzdan disipline sevk talebi geldi. Kendisi ile de görüşeceğiz. Sonra gerekeni yapacağız. Ancak prensibimiz, hiçbir geçmiş yöneticimizi cezalandırmak, suçlamak ya da onları kaybetmek değildir. Bilakis onları G.Saray için daha yararlı hale getirip, tecrübelerinden faydalanmak ve katkılarını devam ettirmektir. İnşallah Işın Çelebi kardeşim, gazetedeki beyanatlarının arkasında duruyor değildir. İlk fırsatta bunu yalanlar.”

Başarısızlar kapı önüne konur

G.SARAY Başkanı Ünal Aysal, “Başarılı olanlar içeride kalacak, olmayanlar kapı önüne konacak” diyerek herkese gözdağı verdi. Milan Baros’un takımda kalıp kalmamasını performansıyla kendisinin belirleyeceğine dikkat çeken Aysal, “Takımdan kimin gideceğine hocamız karar verir.
Hocamız önümüzdeki 2-3 ay içinde takımı izleyecektir. İyi oyuncular için her zaman sık teklif gelir. Baros için de geldi.

Ümit yoksa satarız

Hocamız Baros’u değerlendirmeye çalışacak. Ama baktı ki ümit yok, o zaman satışı düşünebiliriz. Bu sadece Baros değil, tüm futbolcular için geçerli. Biz, başarıya odaklanmamış oyuncularla G.Saray’ın istikbalini bağlayamayız. Baros kendi performansı ile buna karar verdirecek” diye konuştu.

Ali Şen kendi kulübüyle meşgul olsun

AYSAL, “Şike soruşturması konusunda federasyon gerekenleri yapıyor. Biz kimseyi, hiçbir kurumu hedef almadan Galatasaray ve Türk futbolu adına gereken uyarıları yaptık. Ben başkalarının yaptığı hatalı yorumlar hakkında konuşmak istemem. Şimdi de susma hakkımı kullanmak istiyorum. Ali Şen, kendi kulübü ile meşgul olup, Fenerbahçe’nin sorunları ile ilgilenirse kulübü sıkıntıları daha rahat atlatabilir. Ve onun için daha iyi olur” dedi.

Sporcular artiste benzer

“BEN sporcuları artistlere benzetiyorum. Heyecanları ile yaşayıp üretiyorlar. Sahaya kazanma hırsı, moral ve heyecanla çıkan futbolcunun başaramayacağı iş yok. Fatih Hoca oyuncuların içindeki bu cevheri çıkarmakta hüner sahibi. Geçen senelere göre G.Saray’daki fark hocamızdan, yönetimin heyecanından, futbolcuların bu heyecanı paylaşmasından kaynaklanıyor.”

106. yıl coşkusu

GALATASARAY Kulübü’nün 106’ncı kuruluş yıldönümü, dün düzenlenen törenlerle kutlandı. Galatasaray Lisesi’nde gerçekleştirilen organizasyonda, başkan Ünal Aysal, açılış konuşmasını yaparken, 106. yıl plaketini ise en yaşlı üye Oğuz İmregün çaktı.

F.Bahçe’nin kupası G.Saray’ın müzesinde

G.SARAY’ın kuruluş yıldönümü töreninde, sarı kırmızılı sporcuların geride kalan yılda kazandığı ödül ve kupalar, katılımcılara tanıtıldıktan sonra kulüp müzesine teslim edildi. Müzeye kaldırılan kupalar arasında F.Bahçe Kulübü’nün şubat ayında Leyla Asım Turgut adına düzenlediği yüzme yarışlarının kupası da var.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler