Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerbahçe’deyken formayı hiç öpmedim

Sevincini formasındaki armayı öperek gösterdi. Kazım maç sonrası, “Dürüsçe söylemem gerekirse ailemin hepsi Galatasaray taraftarı. Ben hiçbir zaman Fenerbahçe’de oynarken formayı ve armayı öpmedim. Bu yüzden eleştiriliyordum. Galatasaray formasını ailem için öptüm” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Galatasaray'ın yeni transferi Kazım Kazım, Fenerbahçe'de oynadığı dönemde hiç takım armasını öpmediğini söyledi.

Beypazarı Şekerspor maçının ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Kazım, attığı gol sonrası Galatasaray armasını öptüğünün belirtilmesi üzerine, “Benim ailemin tamamı Galatasaraylı. Geçmişte Fenerbahçe'de oynarken gol attığımda, hiç takım armasını öpmedim. Sadece Galatasaray armasını öptüm” dedi.

Transferiyle ilgili olarak yapılan eleştirilere değinen Kazım, “Futbol içinde eleştiriler olabilir. Taraftarın transferime tepkisi futbolculuğumla ilgili değil, Fenerbahçe'den gelmemden dolayıydı. Bunu anlayabiliyorum. Ben de bir futbolcu olduğum kadar taraftarım da... Bu durum abartılacak bir şey değil. Arsenal taraftarıyım ve Sol Campel geldiğinde ben de benzer duygular yaşamıştım. Benim ailem Galatasaraylı ve UEFA Kupası finalinde kimi tutacağımda kararsız kalmıştım” şeklinde konuştu.

“PERFORMANSIMIN DEVAMI İÇİN DUA EDİYORUM”

Galatasaray'daı çıktığı iki maçta da gol attığını ve bunun devam etmesini umduğunu söyleyen Kazım, “Sağlıklı olmam ve performansımın devam etmesi için her gün Allah'a dua ediyorum” ifadelerini kullandı.

Ali Sami Yen Stadı'na veda edilen bugünün önemine değinen milli futbolcu, “Galatasaray camiası için tarihi bir günde, böyle bir maçta bana güvenen insanları mahcup etmediğim için çok mutluyum. Güzel oyunum ve attığım golün anlamı bu yönden çok büyük” şeklinde konuştu.

Diğer yandan, sarı-kırmızılı futbolcu Servet ise kötü günler geçiren Galatasaray'ı yine bu futbolcuların düzelteceğini belirterek, taraftar desteğinin önemini vurguladı.