« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerbahçe’de yine Appiah krizi

Gana Milli Takımı Teknik Direktörü Ratomir Dujkovik, ”Eğer sürpriz bir gelişme olmazsa, Appiah takım kaptanı olarak Meksika karşısında sahada olacak“ dedi.

DHA
SON GÜNCELLEME
Fenerbahçe’nin Ganalı futbolcusu Stephan Appiah’a vize çıkması zor görünüyor. 1 Mart’ta ABD’nin Dalllas kentinde Meksika ile Gana arasında yapılacak hazırlık maçı için milli takıma çağrılan Appiah’ın teknik direktörü Ratomir Dujkovik, yıldız futbolcuya izin vermesinin zor olduğunu söyledi.

Sırp teknik adam, Afrika Kupası’nda istedikleri sonucu elde edemediklerini ifade ederek, "Bu yüzden Dünya Kupası bizim için ayrı bir önem kazandı. Afrika Kupası’nda istediğimiz sonucu elde edemedik ve elendik. Artık bütün konsantrasyonumuzu Dünya Kupası’na yapıyoruz. Çalışmalarımız bu yönde olacak. Bunun için de hazırlık maçları çok önemli. Eğer sürpriz bir gelişme olmazsa, Appiah takım kaptanı olarak Meksika karşısında sahada olacak. Bu bir hazırlık karşılaşması olabilir, ama gelecekteki oluşum için önemli bir etken olacak. Bu yüzden sadece Appiah’a değil, takımda yer alan diğer oyunculara da izin vermeyeceğim. Henüz Appiah ile konuşma fırsatım olmadı. Dolayısıyla fikrini almadım. Ama yine de bu konuyla ilgili son sözü ben söyleyeceğim. Şu an için Appiah’ın izin alması çok zor. Çünkü, Appiah hem takımın kaptanı, hem de çok önemli bir oyuncumuz. Bu yüzden Meksika karşısında onu da sahada görmek istiyorum" dedi.

Dujkovik, Appiah’ın özel izinle Gençlerbirliği maçına getirilmesiyle ilgili şöyle konuştu: "O dönemde Afrika Kupası başlamamıştı. Biz de Appiah ve federasyon yetkilileriyle oturup, Appiah’ın gidebileceği yönünde karar aldık. Appiah da maçtan sonra kampa geri döndü. Burada Fenerbahçe kulübü çok ısrarcı davrandı. Yoğun çalışmalar yaptılar. Biz de kendilerini kırmayıp, Appiah’ı gönderdik. Eğer maçlarımız başlamış olsaydı, Appiah’a izin vermezdik."

Bu arada, Fenerbahçe yönetimi de Appiah için girişimlerini sürdürüyor. Sarı lacivertli kulübün, Appiah için Gana Futbol Federasyonu’na bir yazı göndereceği belirtildi. Yapacağı uzun yolculuğu da göz önünde bulunduran Appiah’ın, hazırlık maçı olması nedeniyle ABD’ye gitmeye sıcak bakmadığı da ifade edildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz