Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Fenerbahçe büyüyor

FENERBAHÇE, kamuoyuna yansıttığı büyüme ve yükselme trendinin kaymağını yiyor dersek çok da yanılmış olmayız. Fenerbahçe, öyle ahım şahım bir futbol sergilemediğinde, ya da o maça özgü bir formsuzluk yaşadığında yatırımlar ve yükselen trend devreye giriyor.

Taraftarın müthiş baskısıyla zaten psikolojik olarak ezik bir halde sahaya çıkan rakibin karşısında skor ve sonuç F.Bahçe lehine gelişiyor. Elbette bir takımdan her maçta göze hoş gelen futbol beklemek hayalcilik olur. İşte böyle zamanlarda saydığım diğer itici güçler devreye girer ve sonuca gidilir.

Sonuç olarak; Fenerbahçe büyüme trendini her anlamda sürdürmelidir. Çünkü bu trend Fenerbahçe’yi (dünyanın sayılı futbolcularının ve teknik adamlarının da yeni katılımlarıyla) dünyanın en iyi takımlarının arasına sokacaktır.

Fotoğrafa böyle bakarsak, -skor da F.Bahçe’nin lehine olduğuna göre- sorun yok demektir.

Ole Anelka

ANELKA.. Sanki her geçen gün daha çok daha fazla Fenerbahçeli oluyor gibi. Sahada gülüyor, arkadaşlarının sevincine ortak oluyor, taraftarla yakınlaşıyor. Anelka topu ayağına aldığında nefesler tutuluyor. Ve Anelka kendine has müthiş hareketlerle hızlandığında, tutulan nefesler, ‘ole’ haykırışlarına dönüşüyor. Kısacası hem Anelka keyif alıyor, hem de fazlasıyla keyif veriyor. Böyle büyük bir yıldızın F.Bahçe’de oynaması çok güzel bir olay. Onu Fenerbahçe’ye kazandıran herkese teşekkürler.

İki öneri

STAT
demişken aklıma geldi. Şükrü Saracoğlu Stadı’nın isim değişikliği ile ilgili yazdığım yazı büyük ilgi görmüştü. Sayısız e-mail ve faks aldım. Hazır stadın inşaatı tamamlanmışken, Başkan Yıldırım ve yönetim kurulu üyelerinden bu konuyu gündeme almalarını öneriyorum. Mesela, Fenerbahçe ARENA, ya da Fenerium Stat.. Daha uluslararası bir isim olmaz mı?

KARNAVAL

F.BAHÇE
Stadı’nda maç seyretmek bir eğlence. Hafta sonları sorularına bir yenisi daha eklendi: ‘Yemeğe mi, gezmeye mi, F.Bahçe Stadı’na mı gidelim?’ Temizligi modernliği ve taraftar profili alkışa değer. Renkli görüntüler, şarkılar ve müzikle tam bir karnaval havası yaşıyorsunuz.

Uçurum

F.BAHÇE - Ankaragucu maçından keyif aldınız mı diye sorarsanız, bir kaç kişisel gösteri dışında yanıtım ‘Hayır’ olacaktır. Üstelik iki takım karşılaştırmasında (Maddi-manevi) oluşan uçuruma rağmen.

Maçın sloganı

‘ELLERİNE SAĞLIK

ANELKA’


Maçın Adamları

Anelka, Luciano, Selçuk
X