« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerbahçe-Bursaspor maçı Barış Şimşek'i yaktı!

Tartışmalı Fenerbahçe-Bursaspor maçının hakemi Barış Şimşek'e 'yetersiz' anlamına gelen 7.4 not aldı. Şimşek bu notu UEFA'nın herhangi bir organizasyonunda almış olsaydı 6 ay ceza alacaktı.

Adil DEMİRÇUBUK
SON GÜNCELLEME

Spor Toto Süper Lig'de geride kalan 5. haftada hakem kararlarının en çok tartışıldığı maçlardan biri Fenerbahçe-Bursaspor karşılaşması oldu.

Ev sahibi sarı lacivertli takımın 2-1 kazandığı mücadelede yaşanan kritik pozisyonlar geçtiğimiz 2 günde futbol sohbetlerinin baş köşesini işgal etti.

Peki, bu tartışmalı müsabakanın hakemi Barış Şimşek, kaç puan aldı?

İşte bu sorunun cevabını hurriyet.com.tr açıklıyor...

3.5 yıl aradan sonra Fenerbahçe'nin bir maçına verilen ilk Trabzonlu hakem olan Barış Şimşek'in notu 7.4...

'Yetersiz' anlamına gelen bu puan nedeniyle Şimşek'in bir ay süreyle dinlendirilmesi bekleniyor.

Fenerbahçe-Bursaspor maçının gözlemcisi Necdet Erdilek, Barış Şimşek'in notunu 2 kritik pozisyonda verdiği hatalı kararlar nedeniyle 7.4 olarak belirledi.

Bu pozisyonlar ise şöyle:

Fenerbahçe-Bursaspor maçı Barış Şimşeki yaktı
DAKİKA 31: DANY'YE KIRMIZI KART ÇIKARMADI
Bursasporlu Dany Nounkeu, Fenerbahçeli Nani'nin aşil tendonuna kasıtlı biçimde bastı. Bu hareketin karşılığı kırmızı karttı. Ama hakem Barış Şimşek sarı kart bile çıkarmadı.

Fenerbahçe-Bursaspor maçı Barış Şimşeki yaktı
DAKİKA 87: MUTLAK PENALTIYI ES GEÇTİ
Topla birlikte Bursaspor ceza alanına giren Fenerbahçeli Uygar Mert Zeybek, yandan gelen Serdar Aziz'in itmesi sonucu yere düştü. Penaltı verilmesi gerekiyordu ancak Barış Şimşek 'devam' dedi.

Türkiye'de 1 ay ceza alması, diğer bir deyişle dinlendirilecek olan Barış Şimşek eğer bu notu UEFA'nın düzenlediği herhangi bir organizasyonda almış olsaydı, en az 6 ay dinlendirilecekti.


Bunları da Beğenebilirsiniz