« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerbahçe-Başakşehir maçında inanılmaz tesadüf!

Başakşehir maçında Fenerbahçe'nin 2. golü üst üste 32 pas sonucunda Alper'in ayağından geldi. Bu karşılaşmada Başakşehir'in sağ ve sol kanatlarını koruyan Uğur Uçar ile Ferhat Öztorun, 2006'da Anelka'nın 35 pas sonucunda gol attığı 4-0'lık Fenerbahçe-Galatasaray maçında da, sarı kırmızılı takımın sağ ve sol bekleri idi.

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

Fenerbahçe'nin dün akşam kendi sahasında Başakşehirspor'u 2-0 yendiği maçta Alper Potuk'un ayağından bulduğu gol, gerek hazırlanış gerekse son vuruş itibariyle jeneriklere geçecek güzellikteydi.

Sarı lacivertli takım tam 1 dakika 52 saniye kendi aralarında paslaştıktan sonra 32. pas sonunda golü bulurken, kendisine ait rekoru kıl payı farkla kaçırdı.

22 Nisan 2006'da oynanan Şükrü Saracoğlu Stadı'nda oynanan karşılaşmada Fenerbahçe, Galatasaray'ı 4-0 mağlup ederken, Nico Anelka sarı lacivertli takımın 35 pas üst üste yapması sonucunda golü rakip ağlara göndermişti.

Fenerbahçe-Başakşehir maçında inanılmaz tesadüf

2005-07 yılları arasında Galatasaray'ın A takımında forma giyen Ferhat Öztorun, Fenerbahçe karşısında vasatın altında bir oyun çıkardı.

Fenerbahçe-Başakşehir maçında inanılmaz tesadüf

İşte o gün sarı kırmızılıların savunmasının sağ ve sol kanadını Uğur Uçar ile Ferhat Öztorun koruyordu.

Fenerbahçe-Başakşehir maçında inanılmaz tesadüf

Uğur Uçar (en sağda) Galatasaray altyapısında yetiştikten sonra A takıma kadar yükselmişti.

Bu karşılaşmadan tam 8 yıl sonra sarı lacivertliler 32 pasla gole ulaşırken kaderin garip bir cilvesi sonucunda Başakşehirspor'un sağ ve sol kanadını yine aynı iki isim savunuyordu.

Fenerbahçe-Başakşehir maçında inanılmaz tesadüf

Uğur Uçar 2004-10 yılları arasında Galatasaray A Takımı kadrosunda yer aldı.

İki futbolcunun bu talihsizliği iki tarihi gole tanık olmalarına neden olurken tıpkı Anelka'nın golü gibi Alper'in golü de uzun süre unutulmayacak gibi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler