« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerbahçe Avusturya'da 3 maç yapacak

Fenerbahçe'de yeni sezon hazırlıkları sürerken, sarı-lacivertli futbolculara hız ve laktat testleri yapıldı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Sabah erken saatlerde Samandıra'daki tesislerde bir araya gelen futbolculara Ankara Hacettepe Üniversitesi'nden gelen ekip önce hız testi yaptı. Ekip daha sonra futbolculara 4'erli gruplar halinde laktat testi uyguladı. Saha içinde oluşturulan parkurda belirli tempolarda koşu yapan futbolculardan kan örnekleri alındı.

Kaleci Serdar, Volkan Babacan ve Edmar de Souza ile aynı grupta koşan kaleci Volkan Demirel, adalesinde sertleşme olduğu için testi erken bıraktı. Alex'in ise çalışmasını tesislerdeki salonda sürdürdüğü bildirildi.

Öğle saatlerine kadar 20 kişilik bir gruba laktat testi yapılırken, diğer futbolcuların testlerinin akşam saatlerinde devam edeceği bildirildi.

Sarı-lacivertliler, yeni sezon hazırlıklarını bu akşam yapacakları antrenmanla sürdürecek. Yarından itibaren topla çalışmaların başlayacağı ifade edildi.

Öte yandan Fenerbahçe, Avusturya kampında 15, 18 ve 21 Temmuz'da hazırlık maçları yapacak. 19 Temmuz'da da hazırlık maçı yapılması için bazı takımlarla görüşmelerin sürdüğü bildirildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler