Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerbahçe aşkı köprünün adını değiştirdi

Bitlis Hizan'a bağlı Sarıtaş köyünde yaşayan bir grup taraftar, köyün girişinde bulanan “Fenerbahçe Köprüsü” adını verdikleri köprünün demir korkuluklarını sarı laciverte boyadı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Sarıtaş köyünde yaşayan Fenerbahçeliler, takımlarına duydukları sevgiyi, köyün girişindeki köprünün adını ve rengini değiştirerek gösterdi.

Köy muhtarı Ayhan Özkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, köyde 76 hane bulunduğunu ve nüfusunun çoğunluğunun Fenerbahçeli olduğunu söyledi.

Takımlarına duydukları sevgiyi köyü ziyarete gelen konuklara göstermek için köy girişinde bulunan ve “Fenerbahçe Köprüsü” adı verdikleri köprüyü sarı laciverde boyadıklarını kaydetti.

Özkan, Fenerbahçe maçlarını köyde 7'den 70'e herkesin heyecanla izlediğini bildirerek, şöyle konuştu:
“Fenerbahçe maçı olduğu zaman köylüler televizyon ekranının karşısına kilitleniyor. Bu nedenle köyün köprüsüne de takımımızın ismini verdik. Köyümüze bir yabancı gitmek istediğinde ona, 'ana yol üzerinde bulunan Fenerbahçe Köprüsü'nü kullanın' diyoruz. İlk duyduklarında çok şaşırıyorlar. Sevdiğimiz ve desteklediğimiz takımın adını köprüye verdik. Hatta Fenerbahçeli olup köprümüzü gören misafirler, köprüde hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra ayrılıyor.”

Köylerinde gençlerden oluşan fanatik bir Fenerbahçeli grup olduğunu kaydeden Aydın, bu grubun yaptığı çalışmalarla takım sevgisinin tüm köye aşılandığını belirtti.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler