« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fenerbahçe 5'te 5 yaptı

Sarı lacivertliler son saniyeleri heyecanlı geçen maçta Türk Telekom’u yıktı, ligde üst üste beşinci, rakibini de 4.kez yendi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

SOLOMON’dan sonra oyun kurucu almamakta ısrar eden, elindeki oyuncuları da sakatlıktan kırılan Fenerbahçe Ülker, ligin güçlü takımlarından Türk Telekom’u 70-68 yendi. Önce Telekom kaçmaya çalıştı, F.Bahçe kovaladı. İkinci çeyreğin ortasında günün formda ismi Tanjevic’in alan savunması müdahalesiyle F.Bahçe fırladı. Maçın sonuna dek de inatçı savunmasını, mücadelesini sürdürdü sarı lacivertliler. Telekom oyunun son dakikalarını telaşlı ve plansız oynayınca da Ankara’dan çok değerli bir galibiyet çıkardı Fenerbahçe.
Kendinizi gösterin
14 sayı bulan Giricek’i, 9 ribaunt yapan Semih’i bir kenara koymak gerek Fenerbahce’de. Uzun zamandır sakat olan Ömer Onan’in dönüşü de pozitif etkiledi Fenerbahçe’yi.
Lakin ligimizdeki oyuncuların şunu anlaması gerek; 2010’da Dünya Şampiyonası burada, Milli Takımın koçu da bu ligde takım çalıştırıyor. En azından bir jenerasyon Türk oyuncuların, kendilerini göstermek için elinden geleni yapması gerek diye düşünmekteyim. Degil mi Tutku, Serkan Erdoğan. Günün diğer maçlarında şu sonuçları alındı:D.Şafaka-Tofaş: 75-77, Antalya-P.K.Yaka: 87-83, Aliağa-Erdemir, 94-101, Beşiktaş C.T-Banvit:

? SALON: Atatürk
? HAKEMLER: Recep Ankaralı (*) , Ahmet Ersan Ergüler (*) , Zafer Yılmaz (*)
? TÜRK TELEKOM: Serkan (**) 8 , Bekir (**) 6, Hüseyin (***) 16, Dudley (**) 10, Mallet (*) 4, Soner (*), Owens (*) 4, Lang (**) 8, Tutku (**) 7, Wilson (**) 5
? F.BAHÇE ÜLKER: Ömer (**) 6, Rasim (*) 3, Mrsic (***) 9, Oğuz (**) 8, Kinsey (**) 11, Serhat (*), Semih (***) 10, Preldzic (**) 9, Giricek (***) 14
? 1.PERİYOT: 21-14 DEVRE: 27-34 (Fenerbahçe Ülker) 3.PERİYOT: 43-47


Bunları da Beğenebilirsiniz