« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fener zoru başardı

Sarı lacivertli bayanlar, Eczacıbaşı Zentiva karşısında 2-1 geriden gelip, salondan mutlu ayrıldı. Final serisinde 1-0 öne geçerken, Merve galibiyetin mimarıydı.

Celal DEMİRBİLEK
SON GÜNCELLEME
AROMA Voleybol Birinci Ligi Bayanlar Play-Off Final serisinin ilk maçında Fenerbahçe Acıbadem, deplasmanda Eczacıbaşı Zentiva’yı 3-2 yenip sahasında oynayacağı iki maça büyük avantaj sağladı.

Maçın tamamını Eczacıbaşı Zentiva önde götürdü, ancak 20’li sayılarda yaşadığı sendromdan bir türlü kurtulamadı. İşte o anlarda oyuna alınan Merve’nin taktik servisleri ile hayat bulan Fenerbahçe hep gerilerden geldiği maçı çevirip unutulmaz bir galibiyet elde etti.

Fenerbahçe servisleri rakibinin iki silahı Mirka ve Esra’nın üzerine yığıp onları oyundan düşürmeyi planladı. İki takımın pasörü de zaman zaman manşetlerden iyi top gelmeyince köşe oyuncularını oyuna yüksek toplarla sokarken, orta oyuncularını çok az kullandılar.

Merve girdi, ibre döndü

Maçta blok zenginliği vardı. Eczacıbaşı Zentiva 24, Fenerbahçe Acıbadem 15 blok yaptı. Eczacıbaşı’nın Küba asıllı İtalyan oyuncusu Mirka, 26 sayı ile maçın en skorer oyuncusuydu.

Eczacıbaşı Antrenörü Giuseppe Cuccarini’nin dördüncü sette takımı 19-15 öndeyken yaptığı gereksiz bir değişiklik maçı tie-break setine taşıyıp kaybetmelerine neden oldu. Servis atmaya giden pasör Naz’ı çıkarıp Seda’yı oyuna alması ile oyunun akışını değiştirdi. 20’nci sayılarda Jan de Brandt’ın oyuna kurtarıcı olarak aldığı Merve yine devreye girdi ve giden maçı önce tie-break setine taşıdı ardından da kazanılmasında etkin rol oynadı.

SALON: Eczacıbaşı HAKEMLER: Serdar Nişancıoğlu (***), Suat Carlı (***)

ECZACIBAŞI ZENTIVA: Esra (**), Tracey (*), Neriman (**), Mirka (***), Vesna (***), Naz (**) (Gülden-libero ***, Merve **, Seda *)

F.BAHÇE ACIBADEM: Marina (**), Çiğdem (***), Seda (***), Anja (***), Eda (**), Nisa (***) (Valeriya-libero ***, Oksana **, Merve ***, Ergül *, Necla *)

SETLER: 25/27, 26/24, 25/22, 23/25, 10/15

SÜRE: 127 dakika (30-29-28-26-14)

Bunları da Beğenebilirsiniz