« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fener vergi rekortmeni

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Maliye Bakanlığı, müfettişleri kanalıyla sıkı bir denetim uygulayınca, üç büyük kulüp, tarihlerinde ilk kez, en çok kurumlar vergisi veren kuruluşlar içine girdi. Fener 3.9 trilyon lirayla başı çekiyor.

Fener başı çekiyor

Baliç'in 14 trilyonluk transferiyle Maliye'nin odak noktası haline gelen Fenerbahçe, 1998 yılı sonu ve yüzde 15'lik stopaj üzerinden 3.9 trilyon vergi ödedi. Baliç'in yanı sıra, kaptan Rüştü, Murat Yakın, Moldovan için ödenen ücretler, verginin önemli bölümünü kapsadı.

Cimbom ikinci sırada

Ekonomik sorunlar yüzünden Hakan Şükür'ü Juventus'a satma aşamasına gelen, Galatasaray, devlete olan borcunu sekteye uğratmadı. Galatasaray, yeni vergi yasasından önceki uygulama kapsamında toplam 3.7 trilyon lira vergi ödedi.

Beşiktaş ve İstanbul

Defterlerinin son derece düzenli olmasıyla övgü alan Beşiktaş ise 1.9 trilyon liralık vergi verdi. Ve iki ezeli rakibinin ardında yer aldı. Birinci Lig'de yer alan bir diğer İstanbul kulübü olan İstanbulspor AŞ ise 673 milyar liralık vergi yatırdı.

Teşekkür plaketi

Mart ayı içinde kamuoyuna açıklanacak olan, en çok kurumlar vergisi veren kuruluşlar içine girmesi kesinleşen üç büyük kulübümüze, teşekkür plaketi verilecek. Maliye Bakanlığı yetkilileri, Birinci Lig'de yer alan diğer kulüplerin de incelemeye alındıklarını belirttiler.
Bunları da Beğenebilirsiniz