Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Fener transferini hortumlayan Sırp diva kurtuldu

  Hürriyet Haber
  10.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme: 10.05.2011 - 09:34

  FENERBAHÇE’nin 2000’de transfer ettiği Nikola Lazetiç ve 10 futbolcunun transfer paralarını hortumlayan, Arkan lakaplı Sırp milisi Zeljko Raznatoviç’in pop yıldızı eşi Svetlana Raznatoviç, 15 yıl hapis cezası istemiyle yargılandığı davada 1 yıl ev hapsi ve 2.2 milyon dolar tazminata mahkum edildi.

  Belgrad’da dün görülen davada, Ceca lakaplı Raznatoviç (38) mahkemeyle pazarlık yapıp 2000 yılında ölen eşinden kalan FK Obiliç Belgrad takımının 4 milyon doları zimmetine geçirdiğini itiraf edip hapis cezasından kurtuldu. Ayrıca şarkıcının 2003’te dört ay hapis cezası çektiği için ev hapsi sekiz aya düştü. Hakim Sladjana Markoviç, “Mahkeme merhametli davrandı. Çünkü Raznatoviç bekar bir anne ve 2002’den beri hiçbir suça karışmadı” dedi. Liberal gruplar mahkemenin kararını skandal olarak yorumlarken, “Şarkıcı kanunların üstündeymiş” diye tepki gösterdi.

  Sırp milisi Arkan’ın karısı

  Obiliç klübünün başkanı ‘Arkan’ lakaplı Zeljko Raznatoviç, bir otele düzenlenen operasyonda öldürülünce, Ceca kulübün başına geçmişti. Kulübün yöneticiliğini yapan Sırp diva, Fenerbahçe’nin 2000 yılında transfer ettiği Nikola Lazetic için ödediği 6 milyon markı ve diğer 10 oyuncunun transferinden elde edilen paraları zimmetine geçirdi. Popülaritesi ve Sırp politikacıların desteğini alarak hapis cezasından kurtulmayı başardı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı