« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fener topu eve götürecek

Geride kalan 6 haftada G.Saray'ın topa sahip olma ortalaması 27 dakika 31 saniye. 18 takımın ortalaması ise 22 dakika 20 saniye. F.Bahçe ise, 7. maçında bu oranı, 29 dakika 34 saniyeye çıkarmayı başardı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
İLK iki maçında yalnızca 2 puan çıkaran Fenerbahçe, son 5 haftanın en başarılı takımı. Sırasıyla Ç.Rize, Samsun, BŞB.Ankara, Beşiktaş ve Kayseri'yi yenen sarı lacivertliler bu maçlarda rakip fileleri 14 kez sarsarken, kalesinde 5 gol gördü.

Kayserispor karşısında topa 38 dakika 11 saniye sahip olan sarı lacivertiler, bu sezonun en yüksek rakamına ulaşırken, lig ortalamasının da çok çok üstüne çıkmayı başardı. Geride kalan 6 haftada takımların topa sahip olma ortalamaları 22 dakika 20 saniye olurken, düne kadar 28 dakika 8 saniye topa sahip olan sarı lacivertliler, Kayserispor maçı ile ortalamasını 29 dakika 34 saniyeye çıkardı. Lider G.Saray'ın geride kalan 6 haftada topa sahip olma süresi ise 27 dakika 31 saniye. Dünkü Kayserisopr maçında topla 4 dakika 58 saniye oynayan Serkan Balcı, 3-0 kazanılan karşılaşmada, bu alanda takımında ilk sırada yer aldı. Kayserisporlu futbolcular ise topa yalnızca 22 dakika 48 saniye sahip oldu.

F.Bahçeli oyuncuların rakip kaleye çektikleri 28 şutun sadece 6’sı isabetli olurken, yalnızca yüzde 21 isabetle oynadılar. Kayserisporlu oyuncular ise Volkan’ın koruduğu kaleye 7 şut çekterken bunlardan ’ünde isabetli oldular ve yüzde 42’lik isabet yüzdesi elde ettiler.

PENALTIYDI!

Anelka, 8. dakikada ceza alanına girip, nefis bir bilek hareketiyle topu rakibinden kurtardı. Ancak, Sadıgov’un çelmesiyle kendini yerde buldu...

Tribünler ‘penaltı’ diye ayağa kalktı. Maçın hakemi Selçuk Dereli, oralı bile olmadı. Oysa, Azeri futbolcunun hareketi topa değil, rakibeydi...

Bunları da Beğenebilirsiniz