Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fener şov

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Hasan YILMAER

Fenerbahçe, Bursaspor'u gole boğup, emaneti Galatasaray'dan geri alırken alkışı hakediyordu. Sarı lacivertliler özellikle ilk yarıda muhteşem bir futbol sergilediler.

İtiraf etmem gerekir ki, maçtan önce kafamdaki soru işaretleri dağılmış değildi. Galatasaray'ın puan kaybı Fenerbahçe üzerinde nasıl bir etki yapacaktı? Uche'nin yokluğu savunma düzenini nasıl etkileyecekti? B.Saffet forvette nasıl bir performans sergileyecekti? Daha da önemlisi Bursaspor gibi dişli bir takıma karşı Fenerbahçe nasıl pozisyon bulacaktı.

Bu sorulara ilk yanıt maçın hemen başında Faruk'un golü ile geldi. Bu hem Fenerbahçe'nin güzel futbolunun habercisi, hem de şampiyonluk yolunda atılan en büyük adımdı. İşte bu golden sonra Fenerbahçe şov başladı. Sağdan soldan muhteşem bindirmelerle Bursaspor kalesi adeta abluka altına alındı.

Fenerbahçe, Fenerbahçe gibi oynuyordu. Ve böyle oynayınca da karşısında hiç bir takım dayanamıyordu. Okocha isimli top cambazı sahada harikalar yaratıyordu. Ona M.Doğan, B.Saffet, Faruk ve Moshoeu eşlik ediyordu.

İkinci yarıda ise farkı bulmanın ve 3 puana ulaşmanın rahatlığı vardı. Fenerbahçe ikinci 45 dakikayı bu rahatlıkla oynadı.

Bursaspor gibi dişli bir takımı sürklase eden Fenerbahçe şimdi hedefine daha emin adımlarla yürüyor. Bu futbolu gördükten sonra sezon sonundaki şampiyonluk kutlamalarına inancım bir kat daha attı.Bunları da Beğenebilirsiniz