« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fener-Samsun maçı TBMM'de

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
FP Samsun Milletvekili Musa Uzunkaya, geçtiğimiz Cuma günü oynanan 17. haftanın açılış maçı Fenerbahçe-Samsunspor karşılaşmasını, soru önergesiyle TBMM gündemine götürdü.

Uzunkaya, Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Fikret Ünlü'nün yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na sunduğu soru önergesinde, sporda zaman zaman yaşanan ciddi haksızlıkların büyük kitlileri ve taraftarları rahatsız ettiğini belirtti. Fenerbahçe-Samsunspor maçında da olduğu gibi birçok karşılaşmada kasıt olduğunda şüphe doğurmayacak yanlış ve yanlı hakem kararları olduğunu iddia etti.

Uzunkaya, "Bunun sonucu ferdi sporlarda şahıslar, takım sporlarında takımlar ve özellikle de futbolda haksız penaltılarla ekiplerin mağlup edilmesi yanlışının önüne kim geçecek, bu haksızlığa, açık ve net yanlış kararlara kurban edilen takımların hukukunu kim koruyacak?

VİDEO GÖRÜNTÜLERİNE BAKILSIN
Fenerbahçe-Samsunspor maçına ait video görüntülerinin yetkili kurul ve hakem heyetleri tarafından inceletilip, net hakem hatalarının tespiti halinde hakemin bundan böyle hakemlikten men edilmesi ve maddi olarak cezalandırılması yolunda bir uygulamanın başlatılmasını, mevzuat yetersizliği varsa gerekli düzenlemelerin yapılmasını düşünüyor musunuz?'' dedi.

NE OLMUŞTU?
17. haftanın açılış karşılaşmasında Fenerbahçe, kendi seyircisi önünde Samsunspor'u penaltıdan kazandığı gollerle 2-1 yenmişti. İlk pozisyonda Andersson, ikinci pozisyonda da Mirko Mirkoviç, ceza sahası içinde yerde kalmış; pozisyonların sonrasında da hakem penaltıya hükmetmişti. Samsunsporlu futbolcular, her iki penaltı kararının ardından karşılaşmanın hakemi Yılnur Önen'e uzun süre itirazlarda bulunmuşlardı. Bir çok köşe yazarı da özellikle, verilen ilk penaltının çok ucuz olduğunu, pozisyonun uzaktan yakından penaltı ile alakası olmadığını ifade ederek, hakemi de "eyyam" yapmakla suçlamışlardı.


Bunları da Beğenebilirsiniz