« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fener pes etti: 98-96

Yeşil siyahlılarda 5 oyuncu çift haneli rakama ulaşırken, serbest atışlarda %84'lük oran galibiyeti getirdi. Fenerbahçe’nin kritik top kayıpları mağlubiyete neden oldu. Geçen haftanın iki başarılı takımı dün müthiş bir mücadele ortaya koydular. Darüşşafaka, Fenerbahçe'yi 98-96 yenerken maçı izleyen herkes nefeslerini tuttu diyebiliriz.

Doğan HAKYEMEZ
SON GÜNCELLEME
İlk periyotta Kambala ve Stevenson ile oyuna ağırlığını koyan Fenerbahçe, Darüşşafaka'nın sert savunmasına karşın ilk çeyreği 23-21 önde kapattı. Darüşşafaka'da Gibbs'in müthiş oyunu ikinci periyotta yeşil siyahlıları ateşledi. Fenerbahçe'de Erdal arka arkaya attığı üçlüklerle Darüşşafaka'nın arayı açmasını engelledi, ancak bu periyot 25-22 Darüşafaka önderliğinde geçildi. Devre de 46-45 Darüşşafaka lehine bitti.

Gilbert takımı ateşledi

3. çeyrekte inanılmaz mücadele sürerken Darüşşafaka'da Gilbert oyuna ağırlığını koydu. Sarı lacivertli takımda bu periyoda kadar 3 sayıyla oynayan Mrsiç, Hakan'ın asistleriyle bir anda arka arkaya isabetli şutlar atarak Fenerbahçe'yi ayakta tuttu. 3. periyot da 26-24 Darüşşafaka lehine gelişti. Son bölümde herkes temponun düşeceğini, iki taraf oyuncularının da yorulacağını düşünürken mücadele gücü daha da arttı. İkinci periyotta başlayan Gibbs fırtınası bu periyotta artarak devam etti. Umut Görür'ün de oyuna ağırlığını koyması Mrsiç ve Stevenson'ın da iyi oyunlarına karşın, Darüşşafaka bu periyodu 27-26 geride kapamasına rağmen, karşılaşmayı 98-96 kazanarak önemli bir galibiyet elde etti.

Bu sezon Darüşşafaka'nın üç yabancısı Gilbert, Lyons, Gibbs, Türk oyuncularla önemli bir uyum sağlamış. Ve takımın önemli bir gücü olmuş. Pota dibinde Umut Görür, Cevher, Soner, Caner gibi genç oyuncularla da yeşil siyahlılar bu sezonun flaş takımı olmaya aday. Fenerbahçe takımı ise hedef olarak belirlediği 2007'deki 100. yılda şampiyonluk parolasına adım adım yaklaşıyor. Tek eksiklikleri pota dibine bir takviye.

l HAKEMLER: Halil Baldemir (***), Can Atsüren (***), Zafer Yılmaz (***)

l
DARÜŞŞAFAKA: Gilbert (***) 20, Mehmet (**) 2, Lyons (***) 12, Umut (***) 18, Gibbs (****) 25, Cevher (***) 15, Soner (**) 4, Caner (**) 2

FENERBAHÇE: Mrsiç (***) 28, Erdal (**) 8, Stevenson (***) 23, Semih (*), Kambala (***) 20, Levent (**) 9, Barış (*) 3, Hakan (*) 5, Zeki (*)

1.PERİYOT: 21-23, İLK YARI: 46-45 (Darüşşafaka), 3.PERİYOT: 72-69

BEŞ FAULLER: 39.42 Erdal, 39.51 Barış, 39.52 Mehmet

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler