Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fener orta sahayı veya parayı kaybeder

GALATASARAY Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, Avusturya’daki kampın bitimine 1 gün kala, sarı kırmızılı takımın muhabirlerini takım otelinde verdiği iftar davetinde ağırladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Gündemin en sıcak maddesi olan Fenerbahçe’nin transferleri hakkında da yorum yapan başarılı hoca “Fenerbahçe yıldız aldı aldı da kimi oynatacak. Fernandao’yu aldılar, Van Persie diyorlar. İkisiyle oynarlarsa orta sahayı kaybeder. Biriyle oynasa o kadar para kenarda kalacak. İyi iki oyuncudan biri oynasa diğeri bitecek. Bir o bir o oynasa bu sefer istikrar olmayacak. Her şeyi hesap etmek zorundasınız. Öyle kolay iş değil” dedi.

BU HAKSIZLIK OLMAZ MI?

Transfer yapacaklarının altını çizen Hamzaoğlu “Eksiklerimiz var, farkındayız. Ama Fenerbahçe transfer yaptı biz de yapalım diye bir şey yok. Bir antrenör transfer istemez mi? Ama bu kulübün mali yapısı var. Şimdi oyuncu alalım, paraları verelim. Peki seneye oldu da UEFA’dan ceza alırsak ne olacak? Şampiyonlar Ligi’ne gidemezsek bu transferlerin ne anlamı var?
Ayrıca ben bu şampiyonluk için canını dişine takan, emek veren çocuklara asla ihanet etmem. Onları nasıl yok sayabilirim. Bu onlara haksızlık olmaz mı” ifadelerini kullandı.

Fener orta sahayı veya parayı kaybeder

KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM EDİYORUZ

burak ayarında bir oyuncunun 15-20 milyon Euro civarında bir bedele alınabileceğine değinen başarılı hoca “Oraya aynı tip birini alsam Burak’ı nerede oynatacağım. Oturmuş bir takım var. Kaldığımız yerden de devam ediyoruz. Podolski sağ kanatta da solda da oynuyor. Yasin de hem sağda hem solda oynayabiliyor. Rakibe göre kullanabiliriz. Forvet almasak da bir şey olmaz. Ama almayı düşünüyorum. Özellikle gerekirse Burak ile beraber de oynayabilecek bir forvet oyuncusu olmalı. Niasse eski öğrencim. Ama takıma monte etmeyi düşündüğümde zorlanıyorum. Bir de stopere almayı düşünüyoruz” diye konuştu.

GÖNÜL RIZASI İLE GELECEKSE GELSİN

Brezilyalı oyuncunun geçen sezon kazanılan şampiyonlukta büyük pay sahibi olduğunu belirten Galatasaray Hocası “Giderse de elimizdeki oyuncular Melo’nun altında değil” dedi.

Fener orta sahayı veya parayı kaybeder

MELO’nun dönmek istemediğini kendisine söylediğini belirten Hamzaoğlu “Şampiyonlukta büyük payı var. Fedakarlık yaptı, ameliyat sonrası erken dönüp oynadı. Melo gitsin istiyorum diyemem. Ama gönül rızası ile gelecekse gelsin. Ama gönülsüz gelecekse de gelmesin. Melo’nun yerine birini bulursak alırız ama Hamit, Selçuk var. Bizim oyuncularımız Melo’nun altında değil. Hatta fazla bile. Inter bize Melo’ya karşılık takas için bazı isimleri yolladı. Ben de Inter’in kadrosundan Medel olabilir dedim. Ama şu an için öyle bir durum yok. Melo’yu almak isteyen kontratında yazan bedeli ödemeli” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz