« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fener maçına hazır olun

Ezeli rakipleriyle yapacakları zorlu maçta daha iyi oyuna ve daha iyi bir atmosfere ihtiyaçları olduğunu belirten tecrübeli hoca, “Beşiktaş’ın bütün birimlerinin Fenerbahçe maçına hazır olması şart” dedi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
TRABZON deplasmanından zaferle dönen Beşiktaş’ta Teknik Direktör Mustafa Denizli, takımın ruh halini düzeltmek için ihtiyaçları olan bir galibiyet aldıklarını söyledi. Alınan üç puanın özellikle ilerleyen haftalar için çok önemli olduğunu vurgulayan Denizli, kazanma hırsı olan oyunlarını Fenerbahçe derbisine de yansıtacaklarını ifade etti.
Hakan Arıkan’ın galibiyette yüzde yüz bir payı olduğunu da sözlerine ekleyen tecrübeli çalıştırıcı, ezeli rakipleri Fenerbahçe’ye de gönderme yaparak şöyle devam etti:
“1 puana değil, tam tersi 3 puana oynanan bir oyundu. Ben ve takımım hangi sahada olursa olsun 1 puanla mutlu olan insanlar değiliz. Yüzde 75’lik bir futbol bize galibiyeti getirirdi. Ama takım olarak yüzde 75’i bulmadık. Bir kısım yüzde 100’lük oynadı, bir kısmı yüzde 30’luk oynadı.
Hissedersem söylerim
Bu takım 6’da 6 da yapar, 7’de 7 de yapar. Fenerbahçe maçıyla ilk yarıdaki konumumuz belli olacak. Şu anda maç başına iki puan ortalamasını tutturduk. Geçen sene ilk yarıyı 28 puan ile bitirdik. Şu anda 24 puandayız. Bu oyunumuzu Fenerbahçe maçına da yansıtacağız. Derbide daha iyi bir oyuna ve daha iyi bir atmosfere ihtiyacımız var. Beşiktaş’ın bütün birimlerinin Fenerbahçe sınavına hazır olması lazım.”
Denizli, “Geçen yıl daha önceden 26. haftalarda lider olabileceğiniz yönünde açıklamalarınız vardı. Yine böyle bir şey söyleyebilir misiniz?” sorusu üzerine, “Bir şey hissedersem söylerim. Söyleriz, onu da söyleriz’ cevabını verdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz