« Hürriyet.com.tr
MENÜ

‘Fener istediği her futbolcuyu alır’

Ali Yıldırım, Hamit transferi konusunda, “Hocamızın istediği, takıma yararlı olacağına inandığımız her futbolcuyu alacak güçteyiz. Hamit de buna dahil” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

TOPUK Yaylası’nda devam eden kampta basın mensuplarıyla sohbet eden Fenerbahçe Asbaşkanı Ali Yıldırım, Hamit’in transferi konusundaki sorular üzerine, “Görüşme oldu. Transfer tamamlanınca zaten borsaya bildiriyoruz” dedi.

Bugüne kadar 5 futbolcuyu resmen transfer ettiklerini söyleyen Yıldırım, “Bunları yaparken, hiç Türk takımıyla karşı karşıya geldik mi’ diye bir şey sorulabilir. Ben Fenerbahçe olarak ihtiyacım varsa ilgilendiğim oyuncuyu alırım. İnanıyorsam, hoca faydalı olacağına inanıyorsa kim olursa olsun biz alırız. Hamit’i de alırız” diye konuştu.

Tuncay’ın istemesiyle olmaz

Real Madridli Lassana Diarra’yı da almak üzere olduklarını, yıldız futbolcuyu kendi evinde ağırladığını söyleyen Yıldırım, sonradan transferin gerçekleşmediğini belirtti.

Yıldırım, bir soru üzerine, 100. yılda gitmekle hata yaptığını söylediği Tuncay’ı, sırf o istiyor diye almayacaklarını ifade etti.

Kuyt transferine de değinen Yıldırım, “Çocuk sevgi ve saygıya geliyor. İki gün önce bize, ‘Program verin burada çalışayım geri kalmayayım’ diyor. Alırken stadı anlattım ve 50 bin kişilik kapasite olduğunu söyledim. Bana ‘Hayır, 52 bin 500’ dedi. Bu kadar takip ediyor” şeklinde konuştu.

Başkan yok diye öne çıktım

ALİ Yıldırım, ağabeyi başkan Aziz Yıldırım’ın dinlendiğini ve daha sonra Topuk Yaylası’na geleceğini söyledi. Yıldırım, “O benim büyüğüm. Biz birbirine bağlı bir aileyiz. Cezaevinde olduğu için ben mecburen ön plana çıktım” dedi.

Stoch’u paraya değişmedik

YENİ ayrılanlar ve gelenler olacağını söyleyen Ali Yıldırım “Para kazanacağım diye futbolcu satmam. Satsam Stoch’u satardım. Ama ihtiyacım var diye tuttum. 12 milyon Euro teklife satmadık” diye konuştu.

En büyük olmasak severlerdi

ALİ Yıldırım, geçtiğimiz yıldan bu yana yaşadıklarını anlatırken, ilginç bir saptama da yaptı. Yıldırım,, “İspanya’da Barcelona ve R. Madrid, Almanya’da B. Münih başka takım taraftarlarınca çok sevilmez. Türkiye’de de Fenerbahçe çok güçlü olduğundan sevilmeyebilir” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz