« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fener işi bitirdi

Çekişmeli geçen karşılaşmada rakibine deplasmanda şans tanımayan sarı lacivertliler son çeyrekteki etkili oyunuyla sonuca gitti. F.Bahçe Ülker’de 5 oyuncu çift haneli sayılara ulaştı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
BEKO Basketbol Ligi play-off ilk tur 4. maçında Fenerbahçe Ülker, Antalya Büyükşehir Belediyesi’ni deplasmanda 85-78 yendi ve seride durumu 3-1 yaparak yarı finale yükseldi. Karşılaşmaya her iki takım da dengeli bir oyunla başladı. 5. dakika 12-12 berabere geçildi. Ev sahibi ekip Fikret ve Lukas ile hücumda etkili olurken, Fenerbahçe Ülker, Ömer Onan ve Kinsey ile rakibine karşılık vermeye çalıştı. İlk periyot, 24-22 Antalya BŞB’nin üstünlüğüyle tamamlandı. İkinci periyotta da iki takımın birbirlerine üstünlük kuramadığı dikkat çekti. Evsahibi, Ersin ve Douthit ile sayılar bulurken, Fenerbahçe Ülker’de oyuna giren Mirsad, Demir Kaan ve Ömer Aşık hücumda etkili oldu. Devre 39-38 sarı lacivertlilerin galibiyetiyle tamamlandı.

Baskı kurdular

Karşılaşmanın 3. periyodunda Fenerbahçe Ülker’in savunmadaki hatalarını Douthit ve Ersin ile üst üste bulduğu basketlerle iyi değerlendiren Antalya ekibi, 25. dakikayı 46-40 önde tamamladı. Periyotun ikinci yarısında toparlanan Fenerbahçe Ülker’de, Demir Kaan ve Kinsey hücumda etkili oldu. Fenerbahçe, bu periyodu 56-55 önde bitirdi. Karşılaşmanın son periyodunda evsahibi ekip karşısında baskısını artıran sarı lacivertliler, rakibiyle arasındaki farkı Mirsad ve Kinsey’in basketleriyle açtı maçı da 85-78 kazanarak yoluna devam etti.

SALON: Atatürk HAKEMLER: Fatih Söylemezoğlu (**), Emin Moğulkoç (**), Serkan Emlek (**)

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ: Marsh (**) 5, Fikret (**) 10, Douthit (***) 19, Ersin (***) 17, Lukas (**) 11, Kemal (**) 5, Nedim (*) 4, Arda (*) 4, Hadi (*) 3

FENERBAHÇE ÜLKER: Ömer Onan (***) 12, Semih (**) 6, Oğuz (*) 4, Kinsey (***) 14, Preldziç (**) 5, Demir Kaan (****) 18, Mirsad (***) 14, Ömer Aşık (***) 12

1.PERİYOT: 24-22, DEVRE: 38-39 (Fenerbahçe lehine), 3.PERİYOT: 55-56 BEŞ FAUL: 32.20 Kemal, 38.10 Douthit, 38.50 Lukas (Antalya BŞB)

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz