« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fener’in kızları set vermedi

Fenerbahçe Universal, Vakıfbank Türk Telekom’u 3 sette devirdi.

Celal DEMİRBİLEK
SON GÜNCELLEME

AROMA Kadınlar Voleybol Ligi’nde Fenerbahçe Universal, Katar yorgunu Vakıfbank Türk Telekom’u 79 dakika süren mücadeleden sonra 3-0 yendi. Karşılaşmanın başında oyuna ağırlığını koyan Fenerbahçe Universal, üç set boyunca etkili servislerle Vakıfbank ın manşetini bozdu.

Koreli Kim etkiliydi
Sarı lacivertliler servisleri, karşılamada büyük zaaflar yaşayan Nikoliç’in üzerine atınca defanstan top çıkmadı. Vakıfbanklı oyuncular rakip servislerde bu kez Nikoliç’i gizleyerek bu açığı telafi yoluna gittiyse de başarılı olamadı. Sarı lacivertliler, köşe oyuncuları Seda, Sokolova ve Koreli oyuncusu Kim ile etkili oldu. Ortada Eda ataklarla rakip blokları düşürdü. Cezadan dönen Naz tam kapasitede oynayamadı.
Uzun bir sakatlık döneminden çıkan Seda’nın dönüşü ise mükemmeldi. Durduğu yerden zıplayan Koreli Kim, çabuk hucumlarla file üstünde blokları kolay geçti. Bu oyuncu ilerleyen maçlarda takımına büyük katkılarda bulunacağı sinyalini verdi.

Vakıfbank yorgun
Vakıfbank henüz lige hazır değildi. Avrupa Şampiyonası’ndaki oyuncularının, Dünya Şampiyonası’ndan da yorgun dönüşleri ve form grafiklerindeki inişleri normaldi. Vakıfbank’ın geçtiğimiz sezondaki formuna ulaşması için bir aylık zamana ihtiyacı var.
16 sayı ile oynayan Glinka köşe ve arka alan hucumlarında takımının ayakta kalan oyuncusu oldu.

SALON: Burhan Felek  HAKEMLER: Erdal Akıncı (***), Ebru Meriçkan (**)
VAKIFBANK T.TELEKOM: Nikoliç (**) 10, Melis (**) 5, Gözde (**) 3, Glinka (***) 16, Bahar (*) 1, Özge (*)1 (Gizem-libero *, Nilay ** 2, Ergül * 1, Songül *, Güldeniz * 1)
FENERBAHÇE UNİVERSAL: Eda (**) 5, Naz Aydemir (**) 3, Sokolava (***) 8, İpek (**) 8, Seda Tokatlıoğlu (****) 17, Y.K.Kim (****) 18 (Merve-libero **, Nihan *, Yağmur *1 )
SETLER: 19/25, 21/25, 20/25 ? SÜRE: 79 dakika (24-27-28)

F.Bahçeliler’den anlamlı mesaj

Fenerbahçe Universal Kadın Voleybol Takımının oyuncuları Vakıfbank Türk Telekom karşılaşmasına, meme kanseriyle mücadeleye dikkat çekmek amacıyla, yakalarına pembe kurdele takarak çıktı.


Bunları da Beğenebilirsiniz