« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fener’in değerini bilin

Denizlispor Kaptanı, eski takımını överken, "İstanbul’da kaldığım dönemlerde düzgün yaşama şansı bulamadım. Bu yüzden çok şey kaybettim. Düzgün hatayım olsaydı, daha iyi yerlerde olabilirdim" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Aradaki fark büyük

F.Bahçe’nin eski futbolcusu, Denizlispor Kaptanı Yusuf Şimşek, "Düzgün bir hayatım olsaydı, daha iyi yerlerde olabilirdim" dedi. Yusuf, Futbol Federasyonu’nun "Tam Saha" dergisindeki röportajında, "F.Bahçe’de oynamak ile diğer kulüplerde oynamak arasında çok büyük farklar var. F.Bahçe’de geçirdiğim 3.5 yılın ardından Anadolu’ya gittim. Anadolu’da herşey eksik. F.Bahçe’nin değerini herkesin bilmesini istiyorum" ifadesi kullandı.

Pişman olurlar

Sarı lacivertli kulüpten ayrılacak arkadaşlarının olduğunu duyduğunu belirten Yusuf Şimşek şu görüşleri ifade etti: "Onlarla da konuştum. ’Hayatınızın en büyük hatasını yaparsınız ayrılmayın. Kulübede oturun, 18’e girmeyin, 24 kişilik kadroda bulunun. Ama kesinlikle Anadolu’ya gitmek için ayrılmayın’ dedim. Ayrılırlarsa çok pişmanlık duyarlar. Fenerbahçe’den gönderilmedim, ben ayrıldım. Hatta teknik direktör Christoph Daum kalmamı istedi.

Hayatımın hatasıydı

Ben oynamak istediğim için ayrıldım. İstanbul’da kaldığım dönemlerde düzgün yaşama şansı bulamadım. Bu yüzden çok şey kaybettim. Düzgün hatayım olsaydı, daha iyi yerlerde olabilirdim. F.Bahçe’den ayrılmak hayatımın en büyük hatalarından biriydi. Anadolu kulüplerinin hedefleri bellidir. Orta sıralar veya küme düşmemek için oynar. F.Bahçe’nin hep idealleri, hedefleri var. F.Bahçe maçından sonra Rüştü ile konuşurken yanımıza Appiah geldi.

Bildiğimi okuyordum

’F.Bahçe’den niye ayrıldın?’ dedi, Rüştü ağabey ’Kafasızlığı yüzünden. Gece hayatı fazlaydı. Kendine bakmadı’ karşılığı verdi. Rüştü ve Ogün o dönem beni uyardılar. ’Tamam’ diyor, kapıdan çıkınca bildiğimi okuyordum. Şimdi o zamanlar yaptığımın yanlış olduğunu anlatıyorum." Yusuf, Anadolu’dan bir takımın şampiyon olma şansı olmadığını belirtirken, Türk futbolunun düşüş dönemini yaşadığını ve artık çıkışa geçeceğini ifade etti.


Bunları da Beğenebilirsiniz