« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fener haketti

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Ziya ŞENGÜL

F.Bahçe ezeli rakibi karşısında kolay maç kazandıysa ilk önce kendi kalesine gol atan Ertuğrul'a teşekkür etmeli. Öyle inanılmaz bir dakikada kendi kalesine gol attı ki Ertuğrul'un kendisi dahil F.Bahçeli futbolcular da şaşırıp kalmıştı. Ben Beşiktaş'ı, hiçbir maçta bu kadar vurdum duymaz görmedim. Sanki F.Bahçe ile değil amatör bir takımla oynarmışçasına umursamaz gözüküyorlardı.

Fenerbahçe elbette bu maçı kazanmak zorundaydı. Nitekim tüm futbolcular bu maça öylesine kazanmak için asıldılar ki, sanki bu maç sonucunda Fenerbahçe şampiyon olacaktı. Çok gol pozisyonuna girdi Fenerbahçe takımı. İlk önce Tayfun'un, daha sonra da Kemalettin'in gol şutlarının direkten dönmesi F.Bahçe adına büyük talihsizlikti. Üst üste goller kaçıran Saffet Sancaklı, seyircinin protestosu sonucunda saha dışı kaldı. Saffet'in kaçırdığı bu goller Fenerbahçe seyircisini elbette çileden çıkaracaktı. Çünkü öylesine kolay pozisyonlardı ki 3-5 yaşındaki çocuk dahi dokunsa gol yapabilirdi. Fenerbahçe'de kötü futbol oynayan bence yok gibiydi. Yalnız Fenerbahçe daha önce kaybettiği puanları herhalde bu maç sonrasında çok arayacak.

Beşiktaş kupa şampiyonu olduktan sonra belli ki lige fazla itibar etmiyor. Girdikleri pozisyonları gole çeviremeyen Oktay ve Şifo Mehmet, maçı Fenerbahçe'ye ikram eden adamlar oldular. Fenerbahçe Ertuğrul'un kendi kalesine attığı golün ardından Erol'la da bir gol bulup maçı kazandı kazanmasına... Yalnız bilemiyorum, şampiyonluk umudu ne kadar devam edecek? Anlaşılan hep Galatasaray'ın kaybetmesini bekleyecek.Bunları da Beğenebilirsiniz